مزایا و معایب قفل درب ضد سرقت چینی

آنچه در این محتوا می خوانیم

قفل درب ضد سرقت چینی که با ورود درب هایی با این نام به کشور مرسوم شد، به عنوان موضوع این محتوا انتخاب گردیده است.

واردات قفل درب ضد سرقت چینی

قفل درب ضد سرقت چینی و درب چینی مدتی از بعد از ورود درب های ترک به ایران آغاز شد و هدف اصلی این محصول آن بود که مشتریانی که توانایی خرید محصولات با کیفیت و قیمت بالا را ندارند، بتوانند با هزینه کمتر به انتخاب و خرید دربی با ظاهر ضدسرقت اما ضعیف تر بپردازند.

اما با وجود شرایطی که در کشور شکل گرفت و تولید کنندگان تماما ایرانی توانستند به طراحی و تولید محصولات مختلف بپردازند، واردات تمامی محصولات چینی و ترک به ایران محدود شد و تا به امروز نزدیک به صفر است.

این محصولات که به صورت مستقیم به خاک کشور عزیزمان وارد می شدند و به فروش می رسیدند را می توان به عنوان درب های چینی اصلی از آن ها یاد کرد.

اما یکی دیگر از محصولاتی که با نصب قفل ضد سرقت چینی بر روی آن، نام این درب ها را به خود اختصاص داد، درب های ایرانی ضعیف داخلی هستند که در ادامه این مقاله هومچه، به بررسی و معرفی آن ها پرداخته ایم.

قفل درب ضد سرقت چینی - دُرناب

درب تولید ایران اما به نام چین!

بعد از اتمام واردات این محصول به ایران، تولید کنندگان داخلی دست به کار شدند و تولید درب های مشابه درب های چینی را آغاز کردند و با نصب و اجرای قفل ضد  سرقت چینی بر روی آن ها، این محصول را روانه بازار کردند.

اما امروزه با توجه به فراگیر شدن و شناخته شدن جهانی برند کاله ترکیه که به عنوان یکی از قدترین تولید کنندگان صنعت قفل ضد سرقت شناخته می شود، خرید و فروش قفل ضد سرقت چینی به آرامی در بازار کاسته شد و این برند ترک و درجه یک توانست بازار دنیا و ایران را به دست خود بگیرد.

اما قفل درب ضد سرقت چینی واقعی که بر روی درب های وارداتی نصب و اجرا می شود، دارای مزایا و معایب به خصوصی هستند که در ادامه به معرفی و بررسی این موارد پرداخته ایم.

قفل درب ضد سرقت چینی - دُرناب

مزایا قفل ضد سرقت چینی

قیمت پایین تر نسبت به دیگر قفل ها، مخصوصا قفل های ساخ کشور ترکیه.

معایب قفل ضد سرقت چینی

قفل ضد سرقت چینی یکی از اصلی ترین مشخصه هایش، قفل و دستگیره یک تکه و یا اصطلاحا سرهم است.

این مشخصه که با وجود درب های جدید و امروزی مشابه درب پیوت که یکی از درب های لابی با ابعاد و طرح های سفارشی است می تواند به عنوان یک مشخصه کامل و همه جانبه شناخته شود. به عنوان مثال درب پیوت یا درب لولا پاشنه ای که به دلیل باز شدن درب از پاشنه به این نام معروف و مشهور است، عموما در نمای بیرونی درب، دستگیره متحرک نداشته و تنها با کلید مخصوص قفل، قابل بازشدن هستند. یکی از ویژگی هایی که در درب های امروزی مهم و قابل توجه است، انتخاب قفل ضد سرقت متناسب با سفارش مشتریان محترم است.

یکی دیگر از معایب قفل درب چینی که فروشندگان محترم این محصولات به سرسختی از آن یاد می کنند، جهات مختلف بازشو قفل است.

قفل ضد سرقت چینی یکی از معدود قفل های باز است که از هر 4 طرف در چهارچوب درب خود وارد و قفل می شود. این ویژگی می تواند به عنوان یکی از مهم ترین عواملی باشد که این درب ها امکان تعویض قفل را در اختیار مشتریان محترم قرار نمی دهد و خریداران محترم، محدود به استفاده از قفل ضد سرقت چینی نصب شده بر روی درب می باشند.

قفل درب ضد سرقت چینی - دُرناب

سخن پایانی با استفاده کنندگان درب و قفل چینی

یکی از متداول ترین سوالاتی که مشتریان محترم این محصول از مشاورین فروش هومچه دارند این است که این درب ها به طور کلی امنیت قابل قبولی دارند یا خیر؟

درب های چینی عموما به نام درب های ضعیف و بی کیفیت بازار شناخته می شوند و عموما به دلیل موضوع ساختار داخلی و زیرسازی، دارای قیمت پایین تری نسبت به محصولات با کیفیت بازار هستند.

به همین منظور مشاورین مجموعه راه تعویض درب قدیمی را به درب های امنیتی مطرح می نمایند که این موضوع می تواند دغدغه اصلی مشتریان محترم را از بابت امنیت به طور کامل برطرف نماید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *