نحوه شستن کابین دوش حمام شیشه ای

آنچه در این محتوا می خوانیم

یکی از مدل های حمام که در خانه هایی به سبک مدرن، طراحی و اجرا شده و طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، حمام شیشه ای می باشد. دیوارهای این حمام از یک، دو، سه یا چهار طرف شیشه ای است.

از جمله معضلات و مشکلاتی که دارندگان این نوع حمام با آن درگیر هستند، نحوه شستن کابین دوش حمام شیشه ای حمام است. در این مطلب قصد داریم به بیان روش های کار آمد برای جلوه بخشی دوباره به کابین حمام شیشه ای خانه شما بپردازیم. پس تا پایان ما را همراهی فرمایید.

نحوه شستن کابین دوش حمام شیشه ای

روش های تمیز کردن کابین دوش شیشه ای حمام 

از بین بردن لکه های شوره موجود بر روی شیشه با استفاده از جرم گیر های شیمیایی قوی

کابین دوش حمام شیشه ای به مرور زمان و در اثر پاشیدن آب، صابون و ایجاد بخار بر روی آن، دچار لک و جرم می شود. تمیز کردن دقیق و به موقع این شیشه ها به زیبا و جذاب ماندن آنها کمک بسزایی خواهد کرد. برای این منظور استفاده از جرم گیرهای اسیدی و شیمیایی قوی راحت ترین و سریع ترین راه خواهد بود. یک دستمال تنظیف را به محلول جرم گیر قوی آغشته کرده و بر روی لکه های جرم یا شوره موجود بر روی شیشه بکشید. پس از گذشت چند دقیقه با استفاده از دستمال های نانو یا میکرو فایبر، شیشه را از این جرم گیرها پاک نمایید.

شست و شوی کابین دوش حمام شیشه ای به کمک مواد شوینده طبیعی

بسیاری از افراد، در زمان استفاده از جرم گیرهای شیمیایی با مشکلات تنفسی و پوستی مواجه می شوند. به این افراد پیشنهاد می کنیم که برای تمیز و زیبا کردن کابین دوش حمام شیشه ای خود از شوینده های طبیعی استفاده کنند. این مواد شوینده برای سلامتی انسان خطرناک نبوده و برای مدت طولانی قابل استفاده هستند.

نحوه شستن کابین دوش حمام شیشه ای

از جمله مواد جرم گیر طبیعی برای شستن کابین دوش حمام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ترکیب جوش شیرین و آب: جوش شیرین از جمله پودرهایی است که در هر خانه ای یافت شده و هیچ گونه آسیبی به بدن و پوست دست وارد نخواهد ساخت. این پودر سفید رنگ، سطوح را به خوبی درخشان و عاری از هر گونه جرم خواهد کرد. برای شروع، مقداری کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و بر روی شیشه کابین دوش حمام اسپری کنید. پس از چند دقیقه، با استفاده از دستمال نانو یا میکرو فایبر، شیشه را پاک نمایید.
  • ترکیب سرکه، آبلیمو و آب: سرکه و آبلیمو به دلیل داشتن خاصیت اسیدی برای جرم گیری بخش های مختلفی از خانه مناسب هستند. با ترکیب سرکه و آب و اضافه کردن کمی آبلیمو به آن، محلول اسیدی شما آماده و قابل استفاده خواهد شد.

از بین بردن لکه های روی شیشه حمام به کمک مواد نانو

امروزه در ایجاد سطحی تمیز و بدون لک، از اسپری هایی استفاده می شود که با فناوری نانو تولید شده اند. روال کار به این صورت است که، ابتدا کابین حمام شیشه ای را از هر گونه لک و جرم عاری کرده و خشک می کنند. پس از آن اسپری ضد لک نانو را بر روی آن پاشیده و یک روز منتظر می مانند. پس از گذشت زمان مورد نظر، شیشه را با دستمال معمولی پاک می کنند. بدین ترتیب کلیه لک ها و جرم های شیشه از بین رفته و در آینده نیز جرم و لک کمتری بر روی آن به وجود خواهد آمد.

طرز شستن کابین دوش حمام شیشه ای

در هنگام تمیز کردن کابین حمام شیشه ای توجه به چه نکاتی حائز اهمیت است؟

شیشه دارای سطح صیقل و حساسی است. بنابراین برای از بین بردن لکه های قدیمی و جرم های سخت از لوازم نوک تیز و زبر استفاده نکنید. این امر از زیبایی و شفافیت شیشه حمام شما خواهد کاست.

  • کابین حمام شیشه ای را به طور مداوم تمیز کرده و هر از چند گاهی نیز به طور عمقی پاک کنید. کهنه شدن جرم و لکه، از بین بردن و پاک کردن آن را دشوار یا غیر ممکن خواهد ساخت. برای این کار بهتر است ظرفی حاوی سرکه، آبلیمو و آب در دسترس داشته باشید و پس از هر استحمام لک ها و بخار ایجاد شده بر روی شیشه ها را پاک نمایید. بدین ترتیب همواره حمامی زیبا و درخشان خواهید داشت.
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه