راهنمای جامع برای انتخاب درب اتاق

آنچه در این محتوا می خوانیم

راهنمای جامع برای انتخاب درب اتاق به عنوان موضوع این مقاله انتخاب گردیده است تا فرآیند خرید شما بدون دغدغه و نگرانی انجام پذیرد.

روکش های مختلف درب اتاق

راهنمای انتخاب درب اتاق که به عنوان یکی از مهم ترین متریال ها و جزئیات دکوراسیون داخلی شناخته می شود و دارای روکش های مختلفی هست که در این قسمت به بررسی و معرفی این رویه ها پرداخته ایم.

مدل روکش PVC درب اتاق

روکش های پی وی سی درب اتاق، به عنوان ساده‌ترین، ارزان‌ترین و بادوام ترین روکش از میان رویه های درب اتاق خواب است. روکش های پی وی سی همانند درب اتاق با رنگ، دارای یک کالیته کامل رنگ به همراه طرح های مختلف چوب است که هر یک از مشتریان محترم می توانند بر اساس طراحی دکوراسیون داخلی خود، به انتخاب روکش مورد نظر خود بپردازند.

رنگ پلی یورتان برای درب اتاق

یکی دیگر از نمونه ها، رنگ پلی یورتان است که این مدل از درب ها، بیشتر مورد پسند خریداران محترم می باشد.

دلیل این علاقه بیشتر خریداران نسبت به این مدل از درب، زنده بودن و طبیعی بودن بیشتر این درب ها نسبت به روکش های PVC است.

رنگ پلی یورتان در شرکت های مختلف، تنوع فراوانی از نظر نوع رنگ و تنوع رنگ را در اختیار مشتریان محترم قرار می دهد که مجموعه هومچه نیز در سیستم قیمتی خود، دو تیپ قیمت برای این درب با رنگ پلی یورتان تعریف کرده است؛ رنگ ایرانی و والرسا اسپانیا که این رنگ ها می توانند از روشن‌ترین طیف رنگی تا تیره‌ترین آن اجرا شود.

یکی از پرفروش ترین محصولات ما که با این رویه در میان مشتریان محترم طرفداران زیادی را دارد، درب فریم لس است که این محصول در میان مدل های مختلف درب داخلی، به عنوان یکی از خاص ترین و جذاب ترین مدل های درب شناخته می شود.

هر یک از خریداران محترمی که قصد دارند اطلاعات بیشتری را در ارتباط با درب فریم لس اتاقی و سرویسی هومچه کسب نمایند، می توانند با کلیک بر روی این لینک، دانستنی های خود را افزایش دهند.

در ادامه محتوای راهنمای انتخاب مدل درب اتاق، به بررسی یکی دیگر از روکش های این نوع درب پرداخته ایم.

 

راهنمای انتخاب درب اتاق - هومچه

 

روکش های چوب طبیعی

منظور از روکش های چوب طبیعی درب اتاقی، روکش های چوب بلوط، گردو و راش هستند که بر روی یک لایه MDF 8 میلی متری پرس می شوند.

بعد از اتمام فرآیند پرس، مجددا این روکش ها نیز وارد فرآیند رنگکاری شده و بر اساس رنگ اعلامی شما آماده تحویل می شود.

عموما درب های اتاق با روکش چوب های طبیعی به عنوان درب اتاق خواب خریداری نمی شوند، چرا که از نظر رنج قیمت، نسبت به روکش های دیگر درب اتاق، در سطح قیمتی بسیار بالاتری قرار می گیرد.

یکی دیگر از نکاتی که در ارتباط با این درب مورد توجه خریداران محترم می باشد، درب های ضد آب مناسب سرویس بهداشتی و حمام هستند که در ادامه محتوای راهنمای انتخاب درب اتاق به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

مدل های مختلف درب اتاق مقاوم در برابر آب

یکی از اصلی ترین دلایل بررسی این بخشی در محتوای مربوط به این درب، آن است که بخش قابل توجهی از مشتریان محترم باید بر اساس طرح طراحی شده، تمامی درب های اتاق خواب و سرویس، به صورت یک شکل و مشابه باشند.

به همین منظور عموم خریداران مجبور می شوند که درب را متناسب با درب سرویس بهداشتی انتخاب نمایند؛ به همین منظور این موضوع مرتبط با محتوای راهنمای درب اتاق است.

به طور کلی درب هایی که در برابر آب مقاومت و کارایی بالایی داشته باشند می توان به دو دسته بندی مختلف اشاره کرد که هر دوی این مدل ها در دسته بندی مربوط به این محصولات موجود می باشد.

یکی از بهترین گزینه ها در انتخاب درب ضد آب سرویس بهداشتی، درب پلی وود است. درب پلی وود همان طور که از نامش پیداست، دربی است که از ترکیب پلیمر و خرده چوب تولید می شود که این ساختار پلیمری سبب می شود تا این درب به صورت کامل در برابر آب مقاوم باشد.

راهنمای انتخاب درب اتاق - هومچه

 

اما موضوع بعدی که در مقاله راهنمای انتخاب درب اتاق مورد نقد و بررسی قرار گرفته است طرح ها و مدل های متنوعی است که هر یک از معماران، طراحان و دیزاینر های دکوراسیون داخلی می توانند در پروژه های خود استفاده کنند.

طرح ها و مدل های مختلف درب اتاق خواب

به طور کلی انتخاب طرح و مدل درب اتاق خواب از آن جهت که یکی از موارد مصرفی است که تعداد دفعات زیادی با آن در ارتباط هستیم، همواره به عنوان یکی از سخت‌ترین انتخاب ها برای مشتریان محترم است که تلاش کرده ایم در این قسمت به صورت مفصلی به بررسی این موضوع بپردازیم.

درب های اتاق از نظر تیم تولید مجموعه هومچه به 3 دسته کلی ساده، کلاسیک و مدرن تقسیم بندی می شوند که در ادامه به بررسی این موارد پرداخته ایم.

راهنمای جامع برای انتخاب درب اتاق

راهنمای جامع برای انتخاب درب اتاق

درب ساده برای اتاق

منظور از درب اتاق ساده درب هایی است که روی سطح خارجی آن ها هیچگونه برجستگی و برآمدگی وجود نداشته باشد و درب به صورت کاملا ساده ای تولید شده باشد.

عموما مشتریان محترمی که به انتخاب درب ساده می پردازند، شرکت و ارگان های دولتی هستند، چرا که این مکان ها، محدودیت های زیادی را از نظر شکل ظاهری در اختیار دارند.

اما مشتریان محترم خانگی که به سفارش این محصولات می پردازند، به منظور آن که درب از سادگی خود خارج شود، طرح های CNC دلخواه خود را بر روی نمای خارجی و داخلی اجرا می کنند.

روکشی که عموما در این نوع درب استفاده می شود، روکش های PVC هستند که از نظر رنج قیمتی نیز در رده پایین قیمت قرار می گیرند.

درب کلاسیک

درب اتاق کلاسیک به درب هایی گفته می شود که از نظر ظاهری، دارای برجستگی ها و منبت های مختلف باشد و عموما همان طور که از نامشان پیداست در پروژه های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند.

در طراحی و تولید این درب ها عموما محدودیتی وجود نداشته و خریداران محترم می توانند بر اساس طرح منبت درخواستی به سفارش محصول مورد نظر خود بپردازند.

عموما این درب این دسته بندی با رنگ پلی یورتان اجرا می شود تا ظاهر شکیل و متفاوت این درب به طور کامل حفظ گردد.

مدل های درب اتاق مدرن

سری مدرن که عنوان خاص ترین و متفاوت ترین مدل از مدلهای داخلی شناخته می شود، عموما به روکش چوب های طبیعی و مدل های ترکیبی اختصاص پیدا میکند. موضوعی که شاید خارج از تصور شما باشد، آن است که قیمت این دسته بندی در بالاترین رنج قیمتی قرار نداشته و درب های سری کلاسیک هستند که این جایگاه را به خود اختصاص داده اند.

 

راهنمای انتخاب درب اتاق

 

ساختار فنی درب اتاق

ساختار داخلی درب های مختلف است چرا که مشتریان محترم هنگام مراجعه به فروشگاه های مختلف، قیمت های محصولات مشابه را با یکدیگر مقایسه می کنند و گمان می کنند که قیمت اعلام شده در فروشگاه های قبلی غیر طبیعی زیاد است و فرد فروشنده گران فروش است.

اما نکته ای که در ارتباط با این موضوع قابل توجه است آن است که مواردی که در ادامه معرفی می گردد می تواند در فرآیند خرید شما حائز اهمیت باشد؛

 

راهنمای انتخاب درب اتاق - هومچه

ضخامت چوب کار شده در رویه

ضخامت چوبی که در قسمت رویه خارجی و داخلی درب نصب و اجرا می گردد یکی از نکاتی است که در قیمت درب اتاق مورد نظر شما مؤثر است.

به عنوان مثال مجموعه هومچه چوبی که در قسمت خارجی و داخلی درب استفاده می کند از نوع MDF با ضخامت 8 میلی‌متر است.

به عنوان مثال اگر قیمت درب روکش پی وی سی مجموعه ما حدود 2 میلیون تومان باشد، می توانید با یک گشت و گذار ساده در بازار این درب را با حدود قیمت یک میلیون و دویست هزارتومان در بازار پیدا کنید اما با چه زیرسازی و ساختار داخلی؟

ساختار داخلی درب اتاق

ساختار داخلی درب نیز یکی دیگر از مواردی است که ارتباط مستقیمی را با کیفیت درب خریداری شده دارد. به عنوان مثال ساختار داخلی درب های مجموعه ما با استفاده از هانیکام تولید می شود. هانیکام که به نام شبکه های زنبور عسل نیز شناخته می شود باعث می شود که یک ساختار عایق و متناسب با ابعاد درب باشد تا عبور و مرور صدا و دما به حداقل خود برسد.

سخن پایانی

در این محتوا تلاش کردیم که بتوانید یک خرید خوب، به صرفه و دقیق را تجربه کنید و از محصول خریداری شده خود لذت ببرید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه