حمام شیشه ای، درب شیشه ای حمام، دور دوشی و کابین دوش شیشه ای نام هایی هستند که اتاقک های شیشه ای در حمام، با این نام ها شناخته می شود.

حمام شیشه ای چیست؟

حمام شیشه ای همان گونه که از نامشان پیداست، سبب جدا شدن و منفک شدن فضای استحمام از سرویس و روشویی می گردد.

کابین دوش شیشه ای در گذشته دارای محبوبیت قابل توجه ای نبود، دلیل این موضوع نیز عدم استقامت و مقاومت مدل های مختلف شیشه در دیدگاه خریداران بود.

امروزه با توجه به این که فضای حمام و سرویس بهداشتی نیز همانند دیگر نقاط منزل مورد توجه و اهمیت قرار گرفته است و طراحان و معماران داخلی علاوه بر توجه به فضاهای بیرونی، به این محل نیز توجه ویژه ای قرار داده اند، سبب شده است تا این محصول بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد.

این موضوع در حالی است که بحث امنیت این محصول با وجود اجرای شیشه های سکوریت و لمینیت سکوریت سبب شده است تا میزان مقاومت و استحکام درب شیشه ای حمام در مقابل ضربه و آسیب های احتمالی مقاوم باشد.

یکی از مهم ترین مواردی که سبب شده است تا دور دوشی شیشه ای، بیشتر مورد توجه خریداران محترم قرار گیرد، موضوع توانایی تولید و اجرای شیشه های مختلف اعم از لمینیت، سکوریت و طرح های مختلف سند بلاست بر روی درب شیشه ای حمام است.

حمام شیشه ای

حمام شیشه ای

موضوع خرید حمام شیشه ای یا دور دوشی یکی از عناوین جداگانه ای است که در ادامه این محتوا مورد نقد و بررسی قرار داده ایم.

دلیل پیوت کردن طراحان محترم نیز به سمت دور دوشی، امکان انتخاب سبک ها و مدل های مختلف در حمام است که سبب می شود طراحان داخلی محترم با هر سبک معماری اعم از مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، مینیمال و غیره، از این محصول پر کاربرد استفاده نمایند.

اما دومین موضوعی که به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است، دیوایدر های شیشه ای هستند که در ادامه به مقایسه تمامی ابعاد این موضوع پرداخته ایم.

مزایا و ویژگی های حمام شیشه ای

مزایا و ویژگی های حمام شیشه ای موضوعات مختلفی را شامل می شود که در ادامه هر یک را به صورت جداگانه مورد نقد و بررسی قرار داده ایم.

 • امکان اجرای انواع طرح ها و مدل ها اعم از سند بلاست، چاپ و موارد دیگر که سبب می شود دست طراحان در سیستم اجرا کاملا باز و بدون دغدغه باشد.
 • استفاده از یراق آلات آلومینیومی و استیل ضد زنگ، که سبب می شود این محصول بدون هیچ دغدغه و نگرانی در محیط های مرطوب نصب و اجرا شود و خریداران محترم همانند محصولات دیگر، ترسی را از بابت پوسیدگی این محصول نداشته باشند.
 • سومین مزیت کابین دوش شیشه ای، به عنوان مانعی از عبور و مرور نور و هوا شناخته می شود که در فصول سرد سال می تواند به عنوان یک گزینه بسیار مهم، مورد توجه خریداران مختلف قرار می گیرد.
 • اجرای آسان و بدون دغدغه درب شیشه ای حمام، به دلیل وزن سبک و اطلاعات فنی آسان، یکی دیگر از مزیت هایی است که متوجه خریداران می باشد.
 • مورد پنجم را می توان به عنوان یکی از مهم ترین موضوعات مرتبطت با سلامت جسمی مشتریان محترم دانست.

دور دوشی، یکی از بهترین و مناسبت ترین گزینه های خریداران محترم، به منظور جلوگیری از ورود و نفوذ باکتری ها و نفوذ قارچ ها دانست که این موضوع شاید در نگاه اول، مورد توجه خریداران محترم نباشد، اما در زمان های آتی، به عنوان یکی از مناسب ترین و بهترین گزینه ها شناخته می شود.

6- ششمین مزیت استفاده از درب شیشه ای حمام، سهولت در نظافت و پاک کردن سطح خارجی و داخلی این محصول است.

این محصول از آن جهت که بر روی سطوح خود، هیچگونه یراق آلاتی را ندارد، امکان نظافت بسیار ساده را در اختیار خریداران  قرار می دهد.

این موضوع از آن جهت به عنوان یک مزیت در محتوای هومچه یاد شده است که بخش قابل توجهی از خریداران  این موضوع را به عنوان یکی از ضروری ترین موضوعات مرتبط با این محصول میدانند.

7- آخرین مزیت و ویژگی، مقامت و استقامت بالای شیشه کار شده در سطوح این محصول است؛ همان طور که پیشتر نیز اشاره کرده ایم، مشاوران مجموعه عموما شیشه ای سکوریت را با ضخامت ها 8 تا 10 میلی متری به خریداران محترم خود توصیه می کنند که علاوه بر استفاده از شیشه سکوریت با ضخامت بالا، اضافه شدن سیستم لمینیت نیز به این موضوع، سبب کیفیت چند برابری این محصول شیشه ای می گردد.

کابین دوش شیشه ای هومچه

کابین دوش شیشه ای هومچه

حمام شیشه‌ای چه تاثیراتی در طراحی داخلی حمام دارد؟

حمام‌های شیشه‌ای معمولا در طراحی داخلی حمام‌ها تاثیرات محسوسی دارند. در واقع، این شیشه‌ها می‌توانند به عنوان پنجره، درب، جداکننده و سایر عناصر داخلی حمام، مورد استفاده قرار گرفته و به طراحی حمام شما کمک بسیاری کنند. در قسمت زیر به بررسی چند نمونه از تاثیرات حمام شیشه‌ای در طراحی داخلی حمام می‌پردازیم.

1.ایجاد احساس فضای بزرگتر

استفاده از حمام شیشه‌ای می‌تواند باعث ایجاد احساس فضای بزرگتر در حمام شود. به طور کلی، اگر بخواهید از کابین دوش شیشه‌ای در حمام خود بهره ببرید، احساس فضای بزرگتر و در این حال، کاربردی را خواهید داشت. این عمل به وسیله پذیرش نورهای طبیعی و ایجاد اتصال بین کابین دوش و فضای خارجی صورت می‌گیرد.

2.ایجاد جلوه‌ای خاص و زیبا

حمام‌های شیشه‌ای در طرح‌ها و مدل‌های مختلف و متنوعی در دسترس هستند. از جمله این مدل‌ها می‌توان به شیشه‌های مات، طرح‌دار، رنگی و حتی شیشه‌های شفاف اشاره نمود. بنابراین اگر بدنبال ایجاد حس زیبایی و شیکی در حمام خود هستید، استفاده از این نوع کابین‌ها بسیار مناسب می‌باشد.

3.ایجاد احساس حریم خصوصی

با استفاده از حمام‌های شیشه‌ای به عنوان جداکننده در فضای حمام، حس حریم خصوصی در حمام ایجاد و تقویت می‌شود. شیشه‌ها با طرح مات یا شیشه‌هایی که با الگوهای طراحی، تردید از دیدن داخل حمام از خارج را کاهش می‌دهند. جالب است بدانید در این حالت نیز نور به راحتی نفوذ خواهد کرد و از این بابت با مشکل مواجه نخواهید شد.

4.انتقال نور و روشنایی

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، کابین‌های شیشه‌ای قابلیت انتقال نور را به داخل حمام دارند و به روشنایی با نور طبیعی کمک می‌کنند. این امر باعث ایجاد صرفه‌جویی در مصرف برق و همچنین ایجاد یک محیط دلپذیر و روشن می‌شود.

دیوایدر شیشه ای چیست و دلیل استفاده از آن چیست؟

دیوایدر شیشه ای یکی از زیردسته های دور دوشی است که به صورت یک قطعه تک و جداگانه در محیط حمام نصب و اجرا می شود.

تنها دلیل نصب و اجرای این دیوایدر، جدا کردن فضای آب ریز حمام از محیط خارجی است و این سیستم هیچگونه یراق و اجزای دیگری نخواهد داشت.

دیوایدر های شیشه ای، به عنوان ارزان‌ترین مدل این محصول شناخته می شود که در عمل، کاربرد یکسانی را با سیستم های دیگر دارد.


معرفی اسپری ضد بخار درب شیشه ای

این اسپری های ضد بخار با یک ساختار بسیار ساده اسپری نانوسان مورد استفاده قرار می گیرند به این صورت که می بایست پیش از استحمام روی سطح درب پاشیده شود و با یک اسفنج روی سطح شیشه به صورت چرخشی اجرا شود، بعد از انجام این موضوع بر روی سطح شیشه، سطح شیشه حمام شما، به مدت 30 تا 45 روز از این مشکل در امان خواهد بود.

اما موضوع بعدی که در این محتوا مورد نقد و بررسی تیم تولید محتوای هومچه قرار گرفته است، موضوع مدل های مختلف کابین دوش شیشه ای است که در ادامه به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

انواع کابین دوش شیشه ای

انواع کابین دوش شیشه ای از نظر جلوه و سیستم اجرا به 6 دسته اصلی تقسیم بندی می شوند؛

 1. کشویی
 2. پارتیشنی
 3. ریلی
 4. لولایی
 5. با فریم
 6. بدون فریم

درب شیشه ای حمام

هر کدام از این سیستم ها، دارای جزئیات و اطلاعات فراوانی هستند که هر یک از خریداران محترم می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مدل های مختلف این سیستم از مقاله های موجود در قسمت وبلاگ سایت هومچه دیدن فرمایند.

اما آخرین و یکی از مهم ترین موضوعاتی که در این محتوا مورد نقد و بررسی قرار گرفته است، نکات مهم هنگام خرید این محصول است که برای تمامی خریداران محترم الزامی است.

نکات مهم خرید کابین دوش شیشه ای

در خرید درب شیشه ای حمام یا دور دوشی ها، 2 مورد به عنوان مهم ترین موارد حائز اهمیت است که در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت:

 1. موضوع اول، دقت و توجه در انتخاب نوع درب شیشه ای حمام و کابین خریداری شده است که بتواند با چیدمان و دکوراسیون کلی خانه و حمام، هماهنگ یا اصطلاحا ست شود.
 2. دومین و آخرین نکته نیز، انتخاب ابعاد مناسب برای نصب و اجرای این محصول دور دوشی است که در اندازه اعلامی، فضای کابین، خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نباشد.

عوامل مؤثر در قیمت حمام شیشه ای

عوامل مؤثر در قیمت کابین دوش شیشه ای را می توان به متریال های مصرفی در ساختار این محصول معرفی نمود.

طرح و مدل شیشه کار شده در پروژه، رنگ یراق آلات آلومینومی و  نوع قفل و دستگیره مصرفی، از جمله مواردی هستند که در قیمت حمام شیشه ای تاثیر قابل توجهی را دارند.

با توجه به نوسانات قیمت در بازار مصالح لوکس ساختمانی، مجموعه ما قادر به درج قیمت این محصول نبوده و به همین جهت خریداران محترم میبایست از طریق روش های ارتباطی با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط باشند.

4/5 - (4 امتیاز)