نحوه نصب درب لولا پاشنه ای چگونه است؟

آنچه در این محتوا می خوانیم

نصب درب لولا پاشنه ای به همراه جزئیات و اطلاعات فنی، موضوعی است که در این مقاله به صورت جامع و کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از جدیدترین، زیباترین و مدرن‌ترین درب‌هایی که تاکنون ساخته شده‌اند آشنا کنیم، درب پیوت. درب پیوت با نام‌هایی نظیر درب لولا محوری، درب لولا پاشنه ای و درب لولا پروانه ای نیز شناخته می‌شود. درب لولا پاشنه ای این روزها تبدیل به یک جزو جدانشدنی از طراحی خانه‌های جدید، نوساز و مدرن شده‌اند. نحوه باز و بسته شدن این درب‌ها با درب‌های سنتی که همواره دیده‌ایم و از آن‌ها استفاده کرده‌ایم، متفاوت است و همین تفاوت، ظاهری لوکس و مدرن به خانه می‌بخشد. اگر در فکر داشتن درب‌هایی مدرن هستید که نظیر آن در خانه دیگری وجود نداشته باشد (یا حداقل نظیرش در کمتر خانه‌ای مورد استفاده قرار گرفته باشد)، درب لولا محوری را در لیست درب‌های مدرن و مدنظر خود قرار دهید.با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

معرفی کلی نصب درب لولا پاشنه ای

درب Pivot به درب‌هایی گفته می‌شود که در طراحی و ساخت آن‌ها، به‌جای استفاده از لولاهای معمولی و کنجی، از لولاهای محوری استفاده شده است. درب پیوت از سمت دیوار و کنج خود به چهارچوب متصل نمی‌شود. درب لولا پاشنه ای به کمک دو لولا محوری به چهارچوب پایین و بالایی خود متصل شده و روی این دو لولا به‌صورت پاشنه ای می‌چرخد. چرخش بر روی دو لولا محوری نحوه باز و بسته شدن درب را به‌کلی دگرگون می‌کند. دگرگونی که مزایا و معایب خاص خود را به همراه دارد. درب لولا محوری زیبایی منحصربه‌فردی دارد و نمایی زیب و مدرن برای ساختمان ایجاد می‌کند.

نصب درب لولا پاشنه ای - هومچه

مزایای نصب درب لولا پاشنه ای نسبت به درب‌های معمولی

درب‌های سنتی و رایجی که هم‌اکنون در حال استفاده از آن‌ها هستیم، بسته به ابعاد و وزن درب، با دو یا تعدادی لولا از کنار به چهارچوب متصل می‌شوند. این لولاها تمام وزن درب را تحمل می‌کنند. همین مورد اجازه طراحی این درب‌ها در ابعاد بزرگ‌تر و با متریال سنگین‌تر را به ما نمی‌دهد.

درب پیوت یا درب لولا محوری به کمک دو لولای محوری بزرگ و ضخیم به بالا و پایین چهارچوب درب متصل می‌شوند. در این نوع از طراحی، دیگر تمام وزن درب بر روی لولاها نمی‌افتد، بنابراین می‌توان این درب‌ها را در ابعاد بزرگ‌تر و از متریال سنگین‌تر و ضخیم‌تری ایجاد کرد. درب ضد سرقت پیوت از این منظر برتری‌ها و امنیت قابل توجهی نسبت به درب‌های ضدسرقت معمولی دارد.

درب لولا محوری گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد و نصب به‌عنوان درب لابی، درب‌های صنعتی بزرگ برای سازه‌های صنعتی و کارخانه‌ای، درب ضد سرقت پیوت و درب پارکینگ محسوب می‌شود.

از آنجایی که وزن درب و چهارچوب به کمک لولاهای ضخیم و محکم محوری به زمین منتقل می‌شود، در ایجاد، طراحی و نصب این درب‌ها باید دقت، مهارت و ظرافت بسیار بالایی به خرج داد. تعادل درب و نصب لولاهای محوری به‌صورت قرینه و دقیق، از اهمیت بالایی برخوردار است، کوچک‌ترین ایرادی در طراحی فنی، نصب، رگلاژ و اندازه‌گیری می‌تواند منجر به بروز ایراد در باز و بسته شدن درب شود.

به همین منظور، اگر قصد نصب درب لولا پاشنه ای را دارید، از یک تیم فنی با سابقه مشخص و مهارت بالا کمک بگیرید و نصب درب پیوت ضد سرقت، درب‌ پارکینگ را به هر تیم و مجموعه‌ای نسپارید. برای نصب درب لولا پاشنه ای می‌توانید از تیم هومچه کمک بگیرید.

تیم هومچه با دانش فنی و تجربه بالا، مهارت و دقت عمل مثال‌زدنی و سابقه نصب و طراحی انواع درب پیوت، بهترین درب لولا پاشنه ای را با بهترین قیمت و تضمین کیفیت، برای شما طراحی، اجرا و نصب می‌کند. برای ارتباط گرفتن با تیم هومچه به وب‌سایت هومچه مراجعه فرمایید. در وب‌سایت هومچه می‌توانید یک درب ضد سرقت پیوت و ایمن را در ابعاد دلخواه و متریال مدنظر سفارش دهید.

به‌عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد درب لولا پاشنه ای می‌توان به مناسب بودن آن برای اجرا در خانه‌های مینیمال اشاره کرد. درب پیوت به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که با دیوار ترکیب‌شده و اصلاً به چشم نمی‌آید.

اساسی ترین پیش نیاز نصب درب لولا پاشنه ای چیست؟

اصلی ترین و اساسی ترین پیش نیاز برای نصب و اجرای تمامی درب های لابی و محوری، فریم انتظار است.فریم انتظار این درب ها نیز همانند پنجره های دوجداره آلومینیومی و یو پی وی سی می باشد و باید در آکس دهنه مورد نظر از قوطی های 40 در 80 یا 4 در 100 استفاده کرذ.

در این حالت نصاب ماهر مجموعه می تواند در هنگام نصب، فضای مورد نیاز خود را برای عقب یا جلو بردن درب تامین کرده تا بتواند بدون هیچ نقص و ضعفی به نصب و اجرای درب مورد نظر شما بپردازد.

یکی دیگر از نکاتی که در ارتباط با فرآنید نصب و اجرای این محصولات از تیم فروش هومچه پرسیده می شود، مدت زمان این فرآیند است.مدت زمان نصب درب لولا پاشنه ای بر خلاف تصور مشتریان محترم در بازه 1 ساعت و نیم تا 2 ساعت بوده و به صورت کامل تحویل مشتریان محترم داده می شود.

نصب درب لولا پاشنه ای چه مزایایی دارد؟

نصب درب لولا پاشنه ای، از قابلیت چرخش ۲۷۰ درجه‌ای برخوردار است، برخلاف درب‌های معمولی که بر روی لولاهای کناری خود معمولاً تا ۹۰ درجه می‌چرخند تا باز و بسته شوند. همین قابلیت منجر به بهره‌وری بیشتر از فضا می‌شود. با نصب درب لولا پاشنه ای در فضای داخلی صرفه‌جویی کنید.

درب لولا محوری نیازی به چهارچوب جداگانه ندارد و همین مورد نیز منجر به صرفه‌جویی در فضا و زیبایی نهایی کار می‌شود. برای نصب درب ضد سرقت پیوت نیازی به کندن دیوار و زمین ندارید.

درب ‌لولا محوری قابلیت باز شدن از هردو طرف را دارد. تمام عناصر درب لولا محوری نظیر جای لولا، جای قفل، سوراخ دستگیره و قسمت‌های دیگر آن با استفاده از دستگاه‌های تمام‌ اتوماتیک ایجاد می‌شوند و قابلیت باز و بسته شدن از هردو طرف را دارند. در طراحی و نصب انواع درب پیوت هیچ‌گونه خطای انسانی رخ نمی‌دهد.

نصب درب لولا پاشنه ای - هومچه

نصب درب لولا پاشنه ای - هومچه

نصب درب لولا پاشنه ای – هومچه

نصب درب لولا پاشنه ای - هومچه

نصب درب لولا پاشنه ای – هومچه

کاربرد نصب درب لولا محوری

کاربردهای مختلف درب لولا پاشنه ای به شرح زیر هستند:

  • فضای داخلی برای خانه‌های بزرگ یا مینیمال
  • درب ورودی خانه به‌عنوان درب پیوت ضد سرقت
  • درب لولا پاشنه ای با شیشه مات برای درب حمام
  • درب اتاق لباس یا کلوزت روم برای بهره‌وری بیشتر از فضا و چرخش بیشتر درب

نصب درب پیوت چه معایبی دارد؟

موارد زیر را می‌توان به‌عنوان معایب نصب درب لولا پاشنه ای یا پیوت در نظر گرفت:

  • ورود آب، هوا، گردوخاک و حشرات ریز از لای درب به دلیل نداشتن چهارچوب.
  • احتمال گیر کردن انگشتان (خصوصاً کودکان) لای درب.
  • درب لولا محور مانند درب ضد سرقت پیوت برای فضاهای تنگ و کوچک مناسب نیست.
  • درب لولا پاشنه ای مناسب خانه‌های سنتی و کهنه‌ساز نیست.

سخن پایانی

درب‌پیوت که با نام‌های درب لولا محوری، درب لولا پاشنه ای و درب لولا پروانه‌ای نیز شناخته می‌شود، از انواع درب‌های مدرنی است که ظاهری زیبا و متفاوت برای خانه‌ها به‌وجود می‌آورد. نصب و اجرای این درب‌ها نیاز به دقت، مهارت و ظرافت بالایی دارد تا تعادل درب حفظ شود. مجموعه هومچه به عنوان یکی از تولید کنندگان و طراحان مدل های مختلف درب های لولا محوری، آماده ثبت سفارش و تولید میباشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *