بهترین درب ویلایی مدرن چه دربی است؟

آنچه در این محتوا می خوانیم

درب‌ها این روزها تنوع بسیار بالایی دارند، چرا که در شرایط مختلفی نصب می‌شوند، مکانیزم باز و بسته شدن‌های مختلفی دارند، از متریال اولیه گوناگونی همانند شیشه، چوب و فلز ساخته می‌شوند، وزن و ابعاد مختلفی دارند و در طرح‌ها و رنگ‌های گسترده‌ای طراحی و ساخته می‌شوند. درب ویلایی مدرن دربی است که علاوه بر قیمت مناسب، از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشد، وزن مناسبی داشته باشد، ابعاد و طرح و رنگش با دکوراسیون ساختمان همخوانی داشته باشد، نصب آسانی داشته باشد، باز و بسته کردن و استفاده از آن آسان باشد و ایمنی ساختمان را تضمین کند.

بهترین درب ویلایی مدرن چه دربی است؟

در صورتی که از هویت و شناسنامه یک ویلا سوال شود، ابتدا باید به جزئیات ورودی آن اشاره کرد. در واقع، ورودی ویلا یک نمایانگر اصلی از هویت آن محسوب می‌شود. اهمیتی که به ورودی ویلا اختصاص دهید، می‌تواند ظاهری اصیل و باشکوه را به نمایش بگذارد. این عمل، نه تنها به تزئین چهره‌ی شهر و منطقه‌ی زندگیتان کمک می‌کند، بلکه نقش مهمی در زیباسازی آن‌ها دارد. در واقع، رکن اصلی و حیاتی در این تمام فرآیند، درب ورودی ویلا می‌باشد.

به‌عنوان یک نماینده بارز از ویژگی‌های ورودی ویلا، درب اصلی آن علاوه بر تأثیر در تزئین و زیبایی، ابزاری برای بیان هویت و شخصیت خاصی از ویلا محسوب می‌شود. تا حدی که می‌توان گفت، اهمیت درب ورودی بیش از دیگر عوامل، خودنمایی و تعریف کننده ویلا را در اختیار دارد.

درب پیوت یا همان درب لولا محوری یا درب لولا پاشنه ای نوع جدیدی از در ویلایی هستند که این روزها بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند. در کنار در پیوت درب‌های دیگری همانند درب فرفورژه، درب تک لنگه و دو لنگه، درب هلندی، درب تلفیقی یا درب توامان (درب تو درب)، شیشه‌ای، فرانسوی و انواع درب‌های کلاسیک و مدرن نیز بسیار مورد توجه خریداران قرار دارند. برای بررسی انواع درب ویلایی مدرن و کلاسیک تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

انواع درب ویلایی

به‌عنوان برخی از رایج‌ترین، محبوب‌ترین، زیباترین، مدرن‌ترین و پراستفاده‌ترین در ویلایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

درب ویلا تک لنگه

رایج‌ترین و آشناترین در ویلایی که می‌شناسیم. درب یک لنگه از یک جهت باز و در جهت مخالف بسته می‌شود و این عمل باز و بسته شدن بر روی دو یا چند لولای کناری متناسب با ابعاد و وزن درب اتفاق می‌افتد. این درب‌ها رایج‌ترین نوع درب ویلا هستند و بیشتر باری محیط‌های داخلی همانند درب اتاق و ورودی به منزل استفاده می‌شوند.

درب ویلایی مدرن - هومچه

درب ویلایی دولنگه

این در ویلایی بر روی دو لنگه چرخیده و باز و بسته می‌شود. دو یا چند لولای کناری در دو طرف درب بر روی هر لنگه (برخلاف درب پیوت یا همان درب لولا پاشنه ای و درب لولا محوری) قرار دارند و امکان چرخیدن لنگه درب را فراهم می‌کنند. این درب‌ها برای قسمت‌های بیرونی ویلا مانند درب ورود به حیاط، درب پارکینگ و درب لابی مورد استفاده هستند و از جنس‌های مختلفی نظیر آهن، فولاد، فایبرگلاس، چوب و شیشه ساخته می‌شوند.

درب ویلا هلندی

درب هلندی یا درب دو نیمه که نیمه بالایی و پایینی آن به‌صورت مجزا و مستقل باز و بسته می‌شوند از دیگر انواع در ویلا است که جلوه و زیبایی منحصربه‌فردی دارد. درب ویلایی هلندی باری درب ورود به آشپزخانه و بار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درب ویلایی فرفورژه

درب فرفورژه از آهن و فولاد ساخته می‌شود؛ اما به‌قدری ریزه‌کاری و ظرافت دارد که جلوه بسیار زیبا و مدرنی را برای در ویلا ایجاد می‌کند. در ویلایی فرفورژه در دو طرح کلاسیک و مدرن ساخته‌شده و به‌عنوان یکی از بادوام‌ترین، ایمن‌ترین و مدرن‌ترین درب‌ها برای درب ویلا شناخته می‌شود. امکان اجرای طرح و رنگ مدنظر مشتری بر روی در ویلایی فرفورژه کاملاً وجود دارد.

درب ویلا کلاسیک

در ویلایی کلاسیک همواره روی بورس بوده و هرگز از مد نمی‌افتد. طراحی سبک کلاسیک بر روی درب ویلا بر روی هر متریالی از چوب گرفته تا آهن و شیشه امکان‌پذیر است. در ویلایی کلاسیک نمای فوق‌العاده زیبایی به‌وجود می‌آورد.

درب ویلایی تلفیقی

درب ویلایی تلفیقی که با نام‌های درب ویلا توامان یا در ویلایی درب تو درب نیز شناخته می‌شود، در کنار درب پیوت (درب لولا محوری یا درب لولا پاشنه ای) از پرفروش‌ترین درب‌ها به‌عنوان درب‌ویلا محسوب می‌شود. در محیط‌ها و شرایطی که امکان نصب دو درب مجزا برای عبور و مرور افراد و وسایل نقلیه و اسباب وجود نداشته باشد، درب‌های توامان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

درب‌های توامان درواقع دو درب در قالب و چهارچوب یک درب هستند و معمولاً به‌صورت دو لنگه طراحی می‌شوند. در این نوع از درب‌های که در کنار درب‌پیوت از مدرن‌ترین و زیباترین درب‌های ویلایی محسوب می‌شوند، یک درب کوچک برای تردد افراد در داخل یکی از لنگه‌های درب بزرگ ماشین‌رو تعبیه شده است که به‌صورت کاملاً مستقل باز و بسته می‌شود.

درب کوچک از نمای روبرو به هیچ عنوان دیده نمی‌شود و با لولا، دستگیره، کلید، مغزی و قفل مخصوص به خود باز و بسته می‌شود. درب توامان در کنار درب پیوت ضد سرقت یکی از ایمن‌ترین و زیباترین درب‌ها برای درب ویلایی به شمار می‌رود.

درب ویلایی مدرن - هومچه

درب‌های شیشه‌ای

از انواع درب‌ویلا می‌توان به درب‌های شیشه‌ای اشاره‌کرده که نما، جلوه و زیبایی منحصربه‌فردی دارند. به‌جرئت می‌توان گفت زیبایی که درب‌ویلایی شیشه‌ای دارد را هیچ متریال دیگری نمی‌تواند ایجاد کند. این درب‌ها برخلاف نظر عموم و در کنار درب پیوت ضد سرقت، از ایمنی و استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. تنها نکته در مورد در ویلایی شیشه‌ای این است که از یک طرف، طرف دیگر درب دیده می‌شود. این مورد نیز با ظهور شیشه‌های مات و رنگی برطرف شده است و اکنون درب‌های شیشه‌ای وجود دارند که همانند درب چوبی و فلزی عمل کرده و داخل محیط را به ناظر بیرون نمایش نمی‌دهند.

درب ویلایی چوبی

چوب همواره بهترین و زیباترین متریال برای ساخت انواع در ویلایی بوده و هست. چوب‌ها انواع مختلفی دارند. چوب‌هایی که برای ساخت انواع در ویلایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، تحت پروسه‌های صنعتی مختلفی قرار می‌گیرند تا دوام و استحکام آن‌ها افزایش پیدا کند.

تمام رطوبت چوب باری ساخت درب ویلا گرفته می‌شود تا دچار پوسیدگی و رشد باکتری، قارچ و حشرات موذی نشود. این چوب‌ها از ایمنی و استحکام فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند (همانند درب پیوت ضد سرقت). چوب نمای زیبا و طبیعی ایجاد می‌کند که همواره مدنظر انسان‌ها قرار داشته است. طرح پذیری و رنگ‌پذیری بسیار بالایی دارد و با استفاده از پوشش‌ها و روکش‌های مختلفی همانند pvc، hpl، mdf، hdf، پلی اورتان و انواع دیگر پوشش‌ها و روکش‌های ضد آب، ثبات و طول عمر بالایی نیز پیدا می‌کند.

درب ویلایی چوب در کنار درب‌پیوت یا همان درب لولا محوری را می‌توان دو مورد از بهترین و مناسب‌ترین درب‌ها برای درب‌ویلا معرفی کرد. طرح و رنگ چوب را هر زمان که بخواهید می‌توانید تغییر داده و هزینه خریداری و نصب یک درب جدید را ذخیره کنید.

درب‌های فایبرگلاس

درب‌ویلایی فایبرگلاس یکی دیگر از گزینه‌های شما خواهد بود. ظاهر این درب‌ها شباهت زیادی به درب چوبی دارد، از این رو بسیار زیبا بوده و جلوه‌ای مدرن به ساختمان شما می‌بخشد. این درب‌ها پوشش چند لایه و عایق‌های حالت کامپوزیتی دارند و از جنس فیبر و مواد پلیمری ساخته می‌شوند. به همین دلیل ایمنی، انعطاف‌پذیری و طول عمر بسیار بالایی دارند.

درب‌های پنجره دار یا به‌اصطلاح Speakeasy

درب‌های پنجره‌دار یک یا چند پنجره برای برقراری ارتباط بین دو طرف درب دارند و بسیار زیبا هستند. این پنجره‌ها با حفاظ‌ها و نرده‌های فلزی محکم، ایمن می‌شوند و از ترکیب چوب و فلز ساخته می‌شوند. اگر به دنبال یک درب ویلایی زیبا و منحصربه‌فرد می‌گردید، درب پنجره‌دار را نیز در کنار درب پیوت و درب‌های ذکرشده مدنظر قرار دهید.

درب‌های پلاستیکی تقویت‌شده با فیبر

درب‌های پلاستیکی تقویت‌شده با فیبر یا همان درب‌های FRP نوع دیگری از دب‌های مدرن برای ویلاها و ساختمان‌ها هستند که در چند سال گذشته مورد توجه قرار گرفته‌اند. این درب‌های منعطف طرح‌پذیری و رنگ‌پذیری بسیار بالایی دارند و در کنار استحکام بالا و هزینه تعمیر و نگهداری پایین، از نصب آسانی نیز برخوردار هستند. وزن سبک، مقاومت در برابر ضربه و خوردگی و قیمت بسیار مناسب از ویژگی‌های درب FRP است.

درب ویلایی مدرن - هومچه

بهترین درب ویلایی مدرن چه نوع است؟

در حالت کلی، درب ضد سرقت ویلایی به ۲ دسته زیر تقسیم می‌شود:

  • درب ضد سرقت پیوت
  • درب ضد سرقت ویلایی با لولای معمولی

درب پیوت به درب‌هایی گفته می‌شود لولاهای آن به‌صورت محوری و بر روی چهارچوب بالایی و پایینی درب قرار می‌گیرند. وزن درب‌پیوت به کمک دو لولای محوری به چهارچوب و زمین منتقل می‌شود و به همین دلیل، از تعادل بسیار خوبی برخوردار است. درب‌پیوت با نام‌های درب لولا پاشنه ای، درب لولا محوری و درب لولا پروانه‌ای نیز شناخته می‌شود.

درب ضد سرقت پیوت یکی از بهترین و ایده‌آل‌ترین گزینه‌ها برای نصب در قسمت‌های مختلف ویلا و ساختمان است. زیبایی خیره‌کننده، مکانیزم باز و بسته شدن متفاوت و مدرن، پشتیبانی از مانور چرخش ۲۷۰ درجه‌ای، استحکام بالا، ایمنی، تنوع بالا در طرح و رنگ و همچنین امکان ساخت در ابعاد و وزن‌های بالا از جمله مزایای مهم و قابل ذکر درب پیوت است. گر به دنبال یک درب ویلایی منحصربه‌فرد، ایمن و مستحکم با طول عمر بالا می‌گردید، پیشنهاد ما درب پیوت ضد سرقت یا همان دب لولا محوری و درب لولا پاشنه ای خواهد بود.

انواع درب لولا پاشنه ای را در وب‌سایت هومچه می‌توانید پیدا کنید. درب پیوت از متریال مختلفی مانند چوب، فلز و شیشه قابل ساخت است. تیم هومچه بهترین درب پیوت را بالاترین کیفیت ساخت و بهترین قیمت، در کمترین زمان ممکن و با توجه به ابعاد، وزن و متریال مدنظر شما برایتان می‌سازد.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد انواع درب ویلایی مدرن صحبت کردیم. درب‌های مدرنی همانند درب پیوت ضد سرقت، درب هلندی، درب‌های یک و دولنگه و درب‌های فایبرگلاس از جمله درب‌های مدرن ویلایی هستند که می‌توانید از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنید. ضخامت، ابعاد و اندازه، پایداری و دوام، زیبایی، طراحی مدرن و شیک، مقاومت در برابر عوامل محیطی را در انتخاب درب مدنظر قرار دهید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

2 نظر در “بهترین درب ویلایی مدرن چه دربی است؟

  1. sakhtemannews گفت:

    بهترین و مدرن ترین درب ویلایی فقط درب پیوت.

    1. homeche-support گفت:

      دقیقا دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه