طرح های درب کشویی اتاق خواب

آنچه در این محتوا می خوانیم

 در این مقاله قصد داریم شما را ناب‌ترین و جدیدترین ایده‌ها برای اجرای درب کشویی توکار یا درب کشویی اتاق خواب و قسمت‌های مختلف خانه آشنا کنیم.

با کوچک‌تر شدن ابعاد خانه‌ها، تغییر سبک زندگی مردم و کوچ کردن از خانه‌های ویلایی متراژ بزرگ به خانه‌های آپارتمانی متراژ کوچک، نیاز به درب‌هایی که فضای کمی برای باز و بسته شدن اشغال می‌کنند، بیش از پیش حس می‌شود. در کشویی توکار یا انواع درب ریلی مخفی علاوه بر زیبایی کار و ایجاد یک فضای مخفی و پنهان برای قرار دادن اشیاء قیمتی و اشیایی که نمی‌خواهید دیده شوند، فضای بسیار کمی را نسبت به درب‌های لولایی در هنگام باز و بسته شدن اشغال می‌کنند و بهره‌وری از فضای کوچک و محدود اتاق خواب را بیشتر می‌کنند.

کمبود جا منجر به طراحی و استفاده از انواع درب کشویی توکار و درب مخفی کشویی در اتاق خواب‌ها و قسمت‌های مختلف خانه مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه و اتاق کار شده است. درب‌کشویی توکار اگر به‌درستی و با نهایت دقت و ظرافت طراحی و نصب شود، تقریباً می‌توان گفت هیچ فضای اضافی را برای باز و بسته شدن از فضای اتاق خواب شما اشغال نخواهد کرد و به‌خوبی می‌تواند فضاهای مختلف اتاق را از هم جدا کند. برای آشنایی بیشتر با متریال و طرح های مختلف درب کشویی اتاق خواب توکار و انواع درب مخفی کشویی تا انتها با ما همراه باشید.

درب کشویی اتاق خواب - هومچه

منظور از درب کشویی اتاق خواب چیست؟

درب کشویی توکار به درب‌هایی گفته می‌شود که برای باز و بسته شدن نیازی به چرخش بر روی لولا ندارند و با استفاده از یک ریل و چند بلبرینگ و یراق‌آلات مخصوصی مانند گیره، به‌صورت ریلی و کشویی باز و بسته می‌شوند. درب‌های چینی نمونه واضحی از درب مخفی کشویی هستند.

درب کشویی توکار یا درب ریلی مخفی انواع مختلفی دارند، از درب جیبی بگیرید تا انواع درب ریلی و درب توکار. استفاده از انواع درب کشویی توکار مزیت‌های زیادی را با خود به همراه دارد و روزبه‌روز به محبوبیت این نوع از درب‌ها افزوده می‌شود. این درب‌ها مکانیزم باز و بسته شدن کاملاً متفاوتی دارند و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در محیط‌های گوناگون می‌توانند اجرا شوند. این درب‌ها فضاهای جداگانه‌ای را در اتاق به وجود می‌آورند و فضاهایی مانند کمد دیواری، کمد لباس و فضای میز آرایش را از هم و از فضای تختخواب و نشستن تفکیک می‌کنند.

درب کشویی اتاق خواب توکار در قالب درب مخفی ریلی می‌تواند در اتاق خواب و محیط‌های دیگر خانه اجرا شود، بدون آنکه جلب توجه کرده یا فضایی اضافی را به اشغال خود دربیاورد. انواع درب کشویی توکار مانند درب مخفی کشویی، درب جیبی، درب توکار و درب ریلی بدون آنکه دکوراسیون کلی خانه را تحت تأثیر قرار داده و با تغییر مواجه کنند، فضاهای مختلف اتاق خواب شما را از هم جدا کرده و تبدیل به یکی از زیباترین عناصر دکوراتیو در خانه شوند.

انواع درب‌کشویی توکار یا درب مخفی کشویی را می‌توان با ریل‌ها و یراق‌آلات مختلف در ۲ سبک کاملاً متفاوت اجرا کرد. این درب‌ها هم می‌توانند با سایر اجزای خانه و دیوارها هماهنگ شده و اصلاً خودنمایی نکنند و هم می‌توانند به شکلی واضح و در تضاد کامل یا سایر عناصر و المان‌ها طراحی‌شده و تبدیل به نقاط کانونی خانه و اتاق خواب شوند.

بسته به سلیقه کاربران و مشتریان، انواع درب کشویی توکار در قالب درب مخفی کشویی، درب جیبی، درب ریلی، درب توکار و درب ریلی مخفی توسط تیم فنی و کاربلد هومچه اجرا می‌شوند. طراحی، اجرا، ساخت و نصب انواع درب کشویی توکار خود را به تیم هومچه بسپارید و از نتیجه نهایی کار و همچنین قیمت تمام‌شده، نهایت رضایت را داشته باشید.

انواع درب کشویی توکار برای چه فضاهایی بیشتر پیشنهاد می‌شود؟

از انواع درب کشویی توکار در قالب درب ریلی مخفی و درب مخفی کشویی در فضاهای مختلف خانه همانند آشپزخانه، اتاق خواب، پذیرایی، حمام و سرویس بهداشتی و محیط پارکینگ استفاده می‌شود. این درب‌ها را بیشتر در لابی ساختمان‌ها، پارکینگ‌ها و اتاق خواب دیده‌اید. این درب‌ها منجر به افزایش متراژ مفید آپارتمان‌های کوچک و متوسط می‌شوند و به کمک آن‌ها، به‌راحتی می‌توان فضاهای بزرگ را به چند فضای کوچک و جداگانه مستقل تفکیک کرد. این درب‌ها برای جداسازی فضای رختکن مستر روم نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

موارد استفاده از درب‌های ریلی

به‌عنوان کاربردهای انواع درب کشویی توکار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اتاق خواب، کلوزت روم و پنتری روم.
 • آشپزخانه و به‌عنوان جداکننده فضای مطبخ از آشپزخانه اصلی و محل نشیمنی که میز نهارخوری در آن قرار دارد.
 • حمام و سرویس بهداشتی.
 • به‌عنوان دیوایدر برای تفکیک ‌هال از پذیرایی
 • حیاط
 • پارکینگ
 • لابی

در ساخت درب ریلی اتاق از چه متریالی استفاده می‌شود؟

از متریال های زیر می‌توان برای ساخت و ایجاد انواع درب کشویی اتاق خواب توکار همانند درب مخفی کشویی، درب جیبی، درب توکار، درب ریلی و درب ریلی مخفی استفاده کرد:

 • ام دی اف (MDF)
 • اچ دی اف (HDF)
 • ورق پلای وود
 • چوب طبیعی مانند چوب روسی، راش، بلوط، عش و گردو
 • روکش یا لایی چوب طبیعی
 • رنگ پلی اورتان یا پلی استر
 • ریل، شیشه و دیگر یراق‌آلات
 • آلومینیوم

و یکی از اصلی ترین نکات در ارتباط با ضخامت درب کشویی اتاق خواب آن است که هر کدام از این مدل ها، نباید ضخامتی بیشتر از 4 سانتی متر را داشته باشند.

درب کشویی اتاق خواب - هومچه

انواع درب کشویی در دکوراسیون

انواع درب کشویی زیر در دکوراسیون خانه‌های مختلف و در فضاهای مختلف داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 • درب کشویی شیشه‌ای؛ از زیباترین و مدرن‌ترین نوع درب کشویی توکار که زیبایی منحصربه‌فردی داشته و جلوه‌ای لاکچری ایجاد می‌کند.
 • درب تک کشویی پنهان شونده در قالب درب مخفی کشویی، درب جیبی، درب توکار، درب ریلی و درب ریلی مخفی فضاهای جدید و مفیدتری را در خانه ایجاد می‌کنند.
 • درب کشویی اتاق خواب دوتایی یا دو لنگه
 • درب مخفی کشویی یا درب ریلی مخفی
 • درب جیبی

سخن پایانی

انواع درب کشویی اتاق خواب توکار مانند درب مخفی کشویی، درب جیبی، درب توکار، درب ریلی و درب ریلی مخفی این روزها در اکثر آپارتمان‌های کوچک و متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرند. این درب‌ها فضاهای بزرگ و متوسط را به چند فضای کوچک و کاملاً مستقل با ابعاد و اشکال دلخواه تقسیم می‌کنند. به کک این درب‌ها، متراژ مفید بیشتری از اتاق خواب، آشپزخانه و سالن پذیرایی خود بگیرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *