نرده شیشه ای، هندریل شیشه ای، جان پناه شیشه ای، نرده روف گاردن یا جان بالکنی، از جمله شناخته شده ترین محصولات صنعت شیشه هستند.

نرده شیشه ای چیست؟

نرده شیشه ای یا هندریل شیشه ای، به عنوان یکی از جدیدترین محصولات در زمینه نرده و حفاظ می باشد که به دلیل شفافیت و جلوه بسیار متفاوتی که به محیط اطراف می بخشد، بیشتر مورد استفاده خریداران قرار می گیرد.

یکی از اصلی ترین دلایلی که سبب می شود تا جان پناه شیشه ای (نرده روف گاردن یا جان بالکنی) متفاوت تر از دیگر متریال ها باشد، امکان استفاده از انواع شیشه های مانند سکوریت، لمینیت، خم خورده و یراق آلات متعدد با طرح ها و رنگ های مختلف اشاره کرد.

از جمله ترکیب های مشهوری که در این سیستم مشهور است و سبب متفاوت شدن بینظیر جلوه شیشه می شود، استفاده از مکمل استیل یا آلومینویم است.

عموما در ساختار هندریل های شیشه ای از شیشه های سکوریت استفاده می شود و دلیل استفاده از این شیشه آن است که این شیشه به قدری مقاوم است که می تواند در مقابل هر گونه ضربه و فشار بسیار مقاوم و ایمن عمل کند.

استفاده از هندریل شیشه ای مزیت های فراوانی دارد که در ادامه به بررسی و معرفی این موارد پرداخته ایم.

مزایا و ویژگی های نرده شیشه ای

مزایا و ویژگی های جان پناه شیشه ای بسیار متعدد هستند که در ادامه به معرفی و بررسی این موارد پرداخته ایم.

 • نرده های از جنس شیشه به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی و رنگ رفتگی نمی شوند، اصلی ترین دلیل این موضوع آن است که در این محصول از یراق آلات ضد زنگی استفاده می شود که به هیچ عنوان دچار خردگی و از بین رفتگی نشوند.
 • یکی از مهم ترین مواردی که در موضوع معماری داخلی و دکوراسیون در ارتباط با این محصول حائز اهمیت است، امکان استفاده از هندریل های شیشه ای در نمای داخلی و خارجی ساختمان است چرا که می توان از این محصول به عنوان نرده روف گاردن، نرده های راه پله و مواردی از این قبیل استفاده کرد.

با توجه به اینکه به موضوع نرده روف گاردن اشاره مختصری کردیم لازم به ذکر است که در این محیط به منظور امنیت و مقاومت بیشتر، از شیشه سکورریت با یک لایه لمینیت استفاده می شود که در صورت بروز هر گونه حادثه، اطرافیان دچار مشکل نشوند و این نرده روف گاردن به عنوان یک محافظ ایمن و قوی عمل می کند.

 • در ساختار شیشه این محصول از شیشه هایی استفاده می شود که در صورت شکست، به صورت یک تکه شکسته نمی شوند بلکه به قطعات بسیار کوچک و ریزی تبدیل می شوند که هیچگونه خطر و آسیبی را برای ساکنین و اطرافیان نخواهد داشت.
 • نرده های شیشه ای بر خلاف نرده های فلزی، چوبی، سیمی و دیگر موارد، دارای فرورفتگی و عمق نمی باشند تا والدین، نگرانی را از بابت فرزندان خود داشته باشند.
 • یکی از مهم ترین مزیت های نرده شیشه ای، نصب ساده و آسان این محصولات است. اگر شرایط موجود در پروژه، سیمان، گچ یا جوب باشد، هیچگونه نگرانی از نظر اجرا نبوده و نصاب ماهر تیم هومچه می تواند با بولت کردن پایه های مخصوص هندریل شیشه ای، نصب و اجرا را در کمترین زمان ممکن به پایان برساند چرا که نصب این محصول، هیچ نیازی به آهن کشی های جانبی ندارد.

نرده شیشه ای مجموعه هومچه

انواع هندریل شیشه ای

انواع هندریل شیشه ای به صورت کلی به 5 دسته اساسی تقسیم بندی می شوند؛

 1. سیستم فیکس پوینت
 2. سیستم روکار یا اکسپوز
 3. سیستم دفنی یا توکار
 4. سیستم اسپیگوت
 5. سیستم فریم لس

در ادامه به معرفی و بررسی هر کدام از این موارد پرداخته ایم.

جان پناه شیشه ای فیکس پوینت

سیستم فیکس پوینت که از کناره ها به دیوار بولت می گردد و در واقع هندریل شیشه ای در راستای پله ها قرار می گیرد. نوع یراقی که در ساختار این روش استفاده می شود از نوع فولادی ضد زنگ بوده که به هیچ عنوان دچار مشکل نخواهد شد.

یکی از نکاتی که حضور آن در هنگام نصب می تواند مفید و موثر واقع شود، قرار دادن قوطی 40 در 80 به صورت همباد با دیوار یا پله است که این موضوع سبب می شود کیفیت نصب و اجرای کار بهتر و قوی تر باشد.

جان پناه روکار یا اکسپوز

سیستم جان پناه اکسپوز یا روکار همان طور که از نامش پیداست، به سیستم هایی گفته می شود که به صورت اکسترنال روی سنگ و کف نهایی، نصب و اجرا می شود.

نکته ای که در ارتباط با این سیستم وجود دارد آن است که اگر کف نهایی پروژه تراز نباشد، امکان نصب و اجرای دقیق وجود نداشته و در صورت اجرای پروژه توسط تیم هومچه، نباید انتظار یک سطح صاف، دقیق و هم راستا با پله نهایی را داشت.

جان پناه شیشه ای اکسپوز در انتها با پوشش های آلومینیومی و استیل کاور می شوند تا در نهایت، زیبایی و جلوه ای متفاوت را به محیط اطراف ببخشند.

جان پناه شیشه ای توکار

جان پناه توکار یا دفنی همان گونه که از نامش پیداست درون زمین مخفی و پنهان می شود.

این سیستم از تمامی جهات مشابه سیستم اکسپوز است با این تفاوت که تمامی پایه های آلومینیومی درون زمین قرار می گیرد و به همین منظور می بایست تمامی پایه ها پیش از فینیشینگ نهایی درون زمین قرار گیرند.

با توجه به این موضوع خریداران محترم این سیستم می بایست در زمان سفت کاری با مشاوران فروش هُمچه در ارتباط باشند تا بتوانند فرآیند نصب و اجرای این سیستم را نهایی کنند.

جان پناه اسپیگوت

سیستم اجرای جان پناه شیشه ای اسپیگوت از تمامی مدل های دیگر سریع تر بوده و دلیل این موضوع، سیستم اجرای متفاوت آن است.

سیستم جان پناه اسپیگوت از پایین در زمین بولت می شود و از بالا نیز توسط یک یراق استیل بسیار ضعیف محافظت می شود که این سیستم در نهایت چند ویژگی خاص و منحصر به فرد را خواهد داشت:

 • زمان اجرای بسیار کم
 • ظرافت و زیبایی
 • عدم نیاز به استفاده از شیشه ای لمینت با قیمت بالا

جان پناه فریم لس

سیستم جان پناه لولای فریم لس به عنوان ارزان ترین، ضعیف ترین و کم مصرف ترین سیستم از نظر یراق آلات است.

این سیستم بدون چارچوب یا چارچوب مخفی بوده است که به همین دلیل میزان تعداد یراق آلات استفاده شده در آن بسیار کمتر خواهد بود، در قسمت داخلی این سیستم از آلومینیوم و در نمای خارجی آن از استیل استفاده می شود که خریداران محترم وبسایت هُمچه می توانند بر اساس سلیقه و نیاز خود از رنگ های نقره ای، طلایی و برنز استفاده نمایند.

جان پناه شیشه ای چیست؟

جان پناه شیشه ای دیوار یا حفاظی است که اطراف لبه تراس، ایوان، بالکن و روف گاردن اجرا می شود که به منظور جلوگیری از بروز هر گونه حادثه نصب و اجرا می شود.

جان پناه شیشه ای یکی از مهم ترین موضوعات فنی در سیستم تاییدیه های آتش نشانی و پایان کار است.

مراحل نصب و هزینه نصب

مراحل نصب و هزینه نصب جان بالکنی می بایست به ضخامت و فاصله دیوار چیده شده از نمای نهایی دقت کافی داشت.جان بالکنی عموما در فاصله 10 تا 20 سانتی متری از لبه دیوار تمام شده نصب و اجرا می شود و بر اساس همین موضوع ارتفاع این سیستم محافظ در بازه 70 سانتی متری تا 100 سانتی متری قرار می گیرد.

اگر ارتفاع ضخامت دیوار 10 سانتی متری باشد، ارتفاع جان پناه شیشه ای 50 سانتی متر و اگر این عدد 20 سانتی متر باشد، حداکثر ارتفاع این سیستم 70 سانتی متر خواهد بود تا موضوع مراقبت و محافظت را تکمیل کند.

عوامل موثر در قیمت هندریل شیشه ای

عوامل موثر در قیمت هندریل شیشه ای، مستقیما با متراژ شیشه به کار رفته در ساختار آن مرتبط می باشد. از جمله مواردی که می تواند در موضوع قیمت این سیستم محافظ موثر باشد، انتخاب نوع فریم، استیل یا آلومینیوم بودن آن است و مهم ترین قسمت تعیین این جان پناه، نوع شیشه به کار رفته در ساختار درب است.

عموما در سیستم قیمت هندریل شیشه ای از شیشه های 8 تا 12 میلی متر سکوریت و لمینیت استفاده می شود و هر یک از خریداران محترم می توانند بر اساس شرایط موجود در پروژه خود، اقدام به خرید محصول مورد نظر نمایند.

مجموعه هومچه در این محتوا تلاش کرد تا تمامی ابعاد مرتبط با هندیل شیشه ای و جان پناه شیشه ای و نرده روف گاردن را از صفر تا 100 طراحی، تولید و اجرا را در اختیار شما عزیزان قرار دهد به این امید که هر یک از خریداران هنگام خرید و ثبت سفارش، دچار سردرگمی  و نگرانی های مختلف نشوند و با خیالی آسوده خرید خود را نهایی کنند.