نرده شیشه ای، هندریل شیشه ای یا جان پناه شیشه ای، نوعی حفاظ است که از شیشه ساخته شده و در عین زیبایی برای ایمنی در راه پله، بالکن، اطراف استخر و تراس استفاده می شوند.

نرده‌های شیشه‌ای مدرن، جایگزین مناسبی برای نرده‌های آهنی می‌باشند. آنها علاوه بر زیبایی، دارای استحکام بالا در برابر ضربه و تغییرات دما هستند و بدون مانع شدن از دید و ویو شما، نمایی شفاف از محیط اطراف را فراهم می‌کنند.

نرده شیشه ای هومچه

انواع نرده شیشه ای

 1. نرده شیشه ای اکسپوز (روکار)
 2. نرده شیشه ای دفنی (توکار)
 3. نرده شیشه ای فیکس پوینت
 4. نرده شیشه ای اسپیگات (اسپیگوت)
 5. نرده شیشه ای  فریم لس
نرده شیشه‌ای

نرده شیشه ای اکسپوز (روکار)

سیستم جان پناه اکسپوز یا روکار همان طور که از نامش پیداست، به سیستم هایی گفته می شود که به صورت اکسترنال (خارجی) روی سنگ و کف نهایی، نصب و اجرا می شود.

نکته ای که در ارتباط با این سیستم وجود دارد آن است که اگر کف نهایی پروژه تراز نباشد، امکان نصب و اجرای دقیق وجود نداشته و در صورت اجرای پروژه نباید انتظار یک سطح صاف، دقیق و هم راستا با پله نهایی را داشت.

هندریل شیشه ای اکسپوز در انتها با پوشش های آلومینیومی و استیل کاور می شوند تا در نهایت، زیبایی و جلوه ای متفاوت را به محیط اطراف ببخشند.

نرده شیشه ای اکسپوز یا روکار

نرده شیشه ای دفنی (توکار)

هندریل توکار یا دفنی همان گونه که از نامش پیداست درون زمین مخفی و پنهان می شود.

این سیستم از تمامی جهات مشابه سیستم اکسپوز است با این تفاوت که تمامی پایه های آلومینیومی درون زمین قرار می گیرد و به همین منظور می بایست تمامی پایه ها پیش از فینیشینگ نهایی درون زمین قرار گیرند.

نرده شیشه ای دفنی

نرده شیشه ای فیکس پوینت

سیستم فیکس پوینت که از کناره ها به دیوار بولت می گردد و در واقع هندریل شیشه ای در راستای پله ها قرار می گیرد. نوع یراقی که در ساختار این روش استفاده می شود از نوع فولادی ضد زنگ بوده که به هیچ عنوان دچار مشکل نخواهد شد.

نرده شیشه ای فیکس پوینت

نرده شیشه ای اسپیگات

اجرای سیستم اسپیگات از تمامی مدل های دیگر سریع تر بوده و دلیل این موضوع، سیستم اجرای متفاوت آن است. مدل اسپیگوت از پایین در زمین بولت می شود و از بالا نیز توسط یک یراق استیل بسیار ضعیف محافظت می شود که این سیستم در نهایت چند ویژگی خاص و منحصر به فرد را خواهد داشت:

 1. زمان اجرای بسیار کم
 2. ظرافت و زیبایی
 3. عدم نیاز به استفاده از شیشه لمینت با قیمت بالا
نرده شیشه ای اسپیگات

نرده شیشه ای فریم لس

هندریل فریم لس به عنوان ارزان‌ترین، ضعیف ترین و کم مصرف ترین سیستم از نظر یراق آلات است. این سیستم بدون چهارچوب یا چارچوب مخفی بوده است که به همین دلیل میزان تعداد یراق آلات استفاده شده در آن بسیار کمتر خواهد بود، در قسمت داخلی این سیستم از آلومینیوم و در نمای خارجی آن از استیل استفاده می شود که خریداران محترم وبسایت هومچه می توانند بر اساس سلیقه و نیاز خود از رنگ های نقره ای، طلایی و برنز استفاده نمایند.

نرده شیشه ای فریم لس

مراحل نصب و هزینه نصب

هندریل شیشه ای (Glass railing) عموما در فاصله 10 تا 20 سانتی متری از لبه دیوار تمام شده نصب و اجرا می شود و بر اساس همین موضوع ارتفاع این سیستم محافظ در بازه 70 سانتی متری تا 100 سانتی متری قرار می گیرد.

اگر ضخامت دیوار 10 سانتی متر باشد، ارتفاع جان پناه شیشه ای 50 سانتی‌متر و اگر این عدد 20 سانتی‌متر باشد، حداکثر ارتفاع این سیستم 70 سانتی‌متر خواهد بود تا موضوع مراقبت و محافظت را تکمیل کند.

فاصله با دیوار

ارتفاع

10 تا 20 سانتی‌متر

70 تا 100 سانتی‌متر

مزایا و ویژگی های هندریل شیشه ای

 • هندریل شیشه ای به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی و رنگ رفتگی نمی شوند، اصلی ترین دلیل این موضوع آن است که در این محصول از یراق آلات ضد زنگی استفاده می شود که به هیچ عنوان دچار خردگی و از بین رفتگی نشوند.
 • یکی از مهم ترین مواردی که در موضوع معماری داخلی و دکوراسیون در ارتباط با این محصول حائز اهمیت است، امکان استفاده از هندریل های شیشه ای در نمای داخلی و خارجی ساختمان است چرا که می توان از این محصول به عنوان نرده روف گاردن، نرده های راه پله و مواردی از این قبیل استفاده کرد. (با توجه به اینکه به موضوع نرده روف گاردن اشاره مختصری کردیم لازم به ذکر است که در این محیط به منظور امنیت و مقاومت بیشتر، از شیشه سکورریت با یک لایه لمینیت استفاده می شود که در صورت بروز هر گونه حادثه، اطرافیان دچار مشکل نشوند و این نرده روف گاردن به عنوان یک محافظ ایمن و قوی عمل می کند.)
 • در ساختار شیشه این محصول از شیشه هایی استفاده می شود که در صورت شکست، به صورت یک تکه شکسته نمی شوند بلکه به قطعات بسیار کوچک و ریزی تبدیل می شوند که هیچگونه خطر و آسیبی را برای ساکنین و اطرافیان نخواهد داشت.
 • نرده های شیشه ای بر خلاف نرده های فلزی، چوبی، سیمی و دیگر موارد، دارای فرورفتگی و عمق نمی باشند تا والدین، نگرانی را از بابت فرزندان خود داشته باشند.
 • یکی از مهم ترین مزیت های هندریل شیشه ای، نصب ساده و آسان این محصولات است. اگر شرایط موجود در پروژه، سیمان، گچ یا چوب باشد، هیچگونه نگرانی از نظر اجرا نبوده و نصاب ماهر می تواند با بولت کردن پایه های مخصوص هندریل شیشه ای، نصب و اجرا را در کمترین زمان ممکن به پایان برساند چرا که نصب این محصول، هیچ نیازی به آهن کشی های جانبی ندارد.

عوامل مؤثر در قیمت هندریل شیشه ای

از جمله مواردی که می تواند در موضوع قیمت این سیستم محافظ مؤثر باشد: متراژ شیشه به کار رفته، انتخاب نوع فریم، استیل یا آلومینیوم بودن آن و نوع شیشه به کار رفته در ساختار نرده است.

عموما در سیستم هندریل های شیشه ای از شیشه های 8 تا 12 میلی‌متر سکوریت و لمینیت استفاده می شود و هر یک از خریداران می توانند بر اساس شرایط موجود در پروژه خود، اقدام به خرید محصول مورد نظر نمایند.

3.5/5 - (4 امتیاز)