پارتیشن شیشه ای یکی از محصولات دسته بندی شیشه مجموعه ما می باشد که در این قسمت به معرفی انواع و موضوعات فنی آن پرداخته ایم.

پارتیشن شیشه ای چیست؟

پارتیشن شیشه ای عموما به منظور جداسازی چند فضا مورد استفاده قرار می گیرند و به عنوان یکی از بهترین و به صرفه ترین جایگزین های دیوار شناخته می شوند.

از جمله مهم ترین مواردی که می تواند به عنوان ویژگی انحصاری این محصول معرفی شود، نظم بخشیدن و عایق کردن فضاهای کوچک و بزرگ است.موضوع جداسازی فضاهای کاری با استفاده از پارتیشن های شیشه ای یکی از تاثیرات بسیار مفیدی که دارد، افزایش روحیه و کیفیت کار نیروهای مختلف است که این موضوع عموما در جداسازی فضا با استفاده از دیوارچینی های مختلف ایجاد نخواهد شد.

اما جدیدترین پارتیشن های شیشه ای از نظر طیف قیمت به مواردی مختلفی بستگی دارد که از جمله این موارد می توان به مدل های مختلف شیشه، یراق آلات، نوع فریم کارشده، رنگ و طرح های مختلف ایجاد شده بر روی شیشه، مساحت پروژه مورد نظر و مواردی از این قبیل، از جمله موضوعاتی هستند که می تواند به عنوان عوامل موثر بر قیمت معرفی نمود.

پارتیشن شیشه ای مجموعه هومچه

انواع پارتیشن شیشه ای

از نظر نوع و مدل فریم اجرا شده بر اساس طرح، رنگ و ابعاد به 2 دسته بندی مختلف تقسیم بندی می شوند که در ادامه به معرفی و بررسی این موضوعات پرداخته ایم.

  •  پارتیشن شیشه ای فریم لس چیست و طرح های مختلف آن چگونه است؟

پارتیشن شیشه ای فریم لس از آن جهت به عنوان اولین مدل از طرح های مختلف پارتیشن مورد بررسی قرار گرفته است که از نظر طیف قیمت، در پایین ترین رنج قیمتی محصولات هومچه می نشیند. همان طور که از نام این محصول مشخص است، به پارتیشنی گفته می شود که از نظر فریم های اجرا شده در حداقل ترین حالت خود می باشند و میزان فضای اشغال شده در این مدل از فریم در کمترین تعداد مورد نیاز خواهد بود.

فریمی که در این مدل مورد استفاده قرار می گیرد از نوع آلومینومی 30 در 50 بوده است که بر اساس سفارش شما، به صورت کوره ای رنگ آمیزی و تولید می شود. اما بعد از معرفی کلی این مدل، نوبت به معرفی 2 دسته بندی مختلف از این محصول فرا می رسد که انتخاب هر کدام از این موارد، به صورت مستقیم با سلیقه و بودجه شما در ارتباط خواهد بود.

پارتیشن شیشه ای تک جداره

این مدل از پارتیشن ها همان گونه که از نامشان پیداست به صورت بدون فریم و با یک لایه شیشه طراحی و تولید می شوند. در بررسی معایب و مزایای این مدل از پارتیشن های شیشه می توان به قیمت به صرفه و مناسب این دسته بندی نسبت به مدل های دیگر و همچنین ظاهری جذاب، ظریف و ساده اشاره کرد.

پارتیشن شیشه ای تک جداره به دلیل وجود یک لایه شیشه که عموما ضخامت آن بین 8 تا 12 میل خواهد بود، از نظر شفافیت و جذب نور، در رده بالاتری نسبت به دیگر محصولات جدید قرار می گیرد.

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های مهم این محصول نیز می توان به اشغال فضای بسیار کم نسبت به دیگر مدل های پارتیشن های شیشه ای اشاره کرد که این موضوع در پروژه های با مساحت کم و فضاهای کوچک، می تواند به عنوان یکی موضوع مهم و اساسی مورد توجه قرار گیرد.

پارتیشن شیشه ای دو جداره

این مدل از جدیدترین پارتیشن های شیشه، همانگونه که از نام این محصول منتقل می شود، از ترکیب دو لایه فریم آلومینومی و دو لایه شیشه مختلف طراحی، تولید و نصب می گردد که در این مدل از پارتیشن ها، میزان عایق حرارتی و صوتی بسیار قوی تر و بالاتر از دیگر مدل های پارتیشن شیشه ای میباشد.

پارتیشن شیشه ای دو جداره عموما با استفاده از دو لایه شیشه با ضخامت های بین 6 تا 8 میلی متر اجرا می شوند که این موضوع در قسمت معرفی و بررسی شیشه های مختلف، مورد نقد قرار گرفته است. موضوع پارتیشن شیشه ای دوجداره چست و مدل های مختلف آن چگونه است به این یک موضوع ختم نخواهد شد و در ادامه این محتوا به معرفی و بررسی یکی دیگر از مدل های دیگر این نوع از محصول خواهیم پرداخت.

  • پارتیشن شیشه ای فریم دار چیست و چه تفاوتی با مدل های بدون فریم دارد؟

پارتیشن های شیشه ای فریم دار نیز همان گونه که از نامشان پیداست با فریم طراحی و تولید می شوند و عموما برای لوکیشن ها و پروژه هایی مناسب هستند که فضای بزرگی در اختیار کارفرمای محترم قرار دارد.

این مدل از جدیدترین پارتیشن های شیشه ای نیز همانند سیستم فریم لس یا همان بدون فریم به دو صورت پارتیشن تک جداره و دو جداره به فروش میرسد که در ادامه به معرفی و مقایسه این موضوع پرداخته ایم.

پارتیشن فریم دار تک جداره

این مدل نیز همانند دیگر دسته بندی ها با استفاده از پروفیل های آلومنیومی آنادیز طراحی و تولید می شود و تنها تفاوتی که با سیتم بدون فریم دارد، موضوع فریم هایی هستند که می توانند به صورت فارسی یا داکسیت طراحی، تولید و اجرا شوند.

پارتیشن فریم دار دو جداره

این مدل نیز همانند نمونه قبلی که به بررسی و معرفی آن پرداختیم، با استفاده از دو لایه شیشه و آلومینیوم تولید می شود و این مدل علاوه بر فضای بسیار زیادی که اشغال می کند سبب افزایش عایق صوتی تا حداکثر 40 دسیبل خواهد شد که این میزان عدد قابل توجهی نیز خواهد بود.

یکی از ویژگی هایی که در مدل های مختلف پارتیشن شیشه ای دوجداره قابل استفاده است، استفاده از پرده های کرکره ای است که در میان لت های مختلف شیشه نصب و اجرا می گردند که در ادامه به معرفی و بررسی این موضوع نیز پرداخته ایم.

منظور از پرده کرکره ای در پارتیشن دو جداره چیست؟

بخش قابل توجهی از مشتریان و کافرمایان محترمی که به دنبال این دسته از محصولات هستند، موضوع انتخاب پرده کرکره ای را به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب خود می دانند.

در این سیستم خریدار محترم می تواند با سفارش پرده کرکره ای در میان دو لایه شیشه و فریم آلومینیومی اجرا شده، محیط کار، منزل و یا فضای شخصی خود را با استفاده از چرخاندن یک ولوم، به سادگی کنترل کند.

شیشه های کار شده در پارتیشن از چه نوعی است و تفاوت آن ها با یکدیگر چیست؟

همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم، عموما در پارتیشن های تک جداره (بدون فریم یا فریم دار، تفاوتی با یکدیگر ندارند) با شیشه های سکوریت شده با ضخامت 8 تا 12 میلی متری تولید می شوند که متداول ترین آن شیشه 10 میل سکوریت است.

اما موضوع در پارتیشن های دو جداره متفاوت است و عموما در این سیستم از 2 لایه شیشه 6 تا 8 میل سکوریت استفاده می شود.

شیشه هایی که در این محصول مورد استفاده قرار می گیرد، هیچگونه محدودیتی را در مقابل شما قرار نخواهد داد و خریداران می تواند به منظور خاص تر کردن فضا و محیط اطراف خود، به سفارشی شیشه های رنگی یا لاکوبل بپردازند.

یکی دیگر از مواردی که در میان مشتریان این محصول متداول است، سفارش طرح ها و مدل های مختلف سند بلاست یا استیکر است.

طراحی و اجرای لوگو و نوارهایی به منظور عدم دید کامل اتاق ها، از جمله پرفروش ترین این طراحی ها است که مجموعه هومچه در دو راهی انتخاب اجرای طرح به وسیله سند بلاست یا استیکر، استکیر را توصیه می کند چرا که کیفیت، دقت و سرعت عمل آن به مراتب بالاتر است.

مراحل نصب و هزینه نصب

مراحل نصب و هزینه نصب پارتیشن شیشه ای آنقدرها هم که تصور می شود دشوار نیست. با چند ابزار و برنامه ریزی دقیق، کل فرآیند را می توان در چند ساعت تکمیل کرد. اولین قدم اندازه گیری ناحیه ای است که در آنجا نصب خواهند شد. این کار باعث می شود که پارتیشن ها به درستی جا شوند و هیچ شکافی باقی نگذارند. بعد، پارتیشن ها باید به اندازه بریده شوند. این کار را می توان با اره یا مته برقی انجام داد. پس از برش، می توان آنها را در قاب نصب کرد. قاب باید همسطح و مربع باشد تا به خوبی جا بیفتند. در نهایت، پنل های شیشه ای را می توان در قاب نصب کرد. هنگامی که تمام پنل ها در جای خود قرار گرفتند، پارتیشن های شیشه ای می توانند بلافاصله استفاده شوند.

مزایا و ویژگی های پارتیشن شیشه ای

مزایا و ویژگی های پارتیشن شیشه ای را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد؛

  • افزایش حریم خصوصی یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل اجرا.
  • کاهش سطح نویز به عنوان یک عایق در فضاهای بزرگ.
  • افزایش جذابیت بصری و ظاهری فضا.
  • با عبور نور از اتاق به ایجاد حس جادارتر در اتاق کمک کنند.
  • به راحتی تمیز می شوند و بسیار بادوام هستند.

عوامل موثر در قیمت پارتیشن شیشه ای

عوامل موثر در قیمت پارتیشن شیشه ای بسته به اندازه، نوع شیشه و هزینه نصب می تواند متغیر باشد. اگر آن را برای دفتر کار خانگی می خواهید، می توانید انتظار داشته باشید که ارزان تر باشد. با این حال، اگر یک پارتیشن پیچیده تر با شیشه رنگی یا شیشه مات می خواهید، می توانید انتظار داشته باشید که هزینه بیشتری بپردازید. و متاسفانه به دلیل نوسانات بسیار زیاد ارزی، این محصول هم مانند همه ی محصولات دیگر قیمت ثابتی ندارد! و شما خریداران محترم جهت مشاوره و استعلام قیمت پارتیشن شیشه ای میتوانید با شماره های موجود در وبسایت تماس بگیرید.

چگونه پارتیشن شیشه ای مناسب برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنم؟

هنگام انتخاب پارتیشن مناسب برای خانه یا محل کار خود باید چند فاکتور را در نظر بگیرید. اولین مورد هدف شما است. اگر به دنبال راهی برای تقسیم فضا هستید، پارتیشن شیشه ای گزینه خوبی است. با این حال، اگر به دنبال حفظ حریم خصوصی هستید، یک پارتیشن جامد ممکن است انتخاب بهتری باشد. دومین عاملی که باید در نظر بگیرید اندازه فضایی است که می خواهید تقسیم کنید. پارتیشن‌های شیشه‌ای در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند، بنابراین باید مطمئن شوید که پارتیشن‌هایی را انتخاب می‌کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد و متناسب با فضای شما باشد. در نهایت، شما باید در مورد سبک آن هم تصمیم بگیرید. سبک های مختلفی از پارتیشن های شیشه ای وجود دارد، بنابراین شما باید بتوانید محصولی را متناسب با زیبایی منزل یا محل کار خود پیدا کنید.

سخن پایانی

در این دسته بندی تلاش کردیم تا اطلاعات کاربردی و مفیدی را در مدت زمان کوتاهی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.همواره توجه داشته باشید که این محصول به دلیل استفاده شدن از آلومینیوم آنادایز در تمامی مدل های مختلف، طول عمر بسیار بالایی را در اختیار شما قرار خواهد داد، به همین منظور به شما پیشنهاد می شود تا در انتخاب طرح و مدل خود عجله نداشته باشید، چرا که مدل های مختلف این محصول در بازه 3 تا 4 روزکاری، آماده نصب و اجرا در محل پروژه شما می باشند.