اتاق مستر یا مستر روم به چه معنا می باشد؟

آنچه در این محتوا می خوانیم

به طور خلاصه و کامل بخواهیم آن را معرفی کنیم، به اتاق خواب اصلی خانه که دارای امکاناتی مانند تخت خواب، کمد، سرویس بهداشتی، حمام و در برخی اوقات دارای تلویزیون و در خانه های لوکس و لاکچری دارای سونا و جکوزی می باشد، اتاق مستر یا همان مستر روم گفته می شود.

امروزه در بیشتر خانه ها که در مناطق بالایی شهر قرار دارند و ویلاهای لوکس در شمال کشور، یک اتاق با بقیه اتاق ها فرق داشته و دارای فضای بزرگتری نسبت به دیگر اتاق ها می باشد که امکانات بیشتری از تخت و کمد در داخل آن ها وجود دارد که اغلب برای زن و شوهر و والدین می باشد. به این اتاق ها مستر روم گفته می شود که در خانه های بسیار لاکچری که فضای زیادی نیز دارند، می تواند بیش از دو اتاق مستر در آن ها وجود داشته باشد.

اتاق مستر یا مستر روم به چه معنا می باشد؟ - هومچه

طراحی اتاق مستر چگونه است؟

شما می توانید بر اساس سلیقه و طراحی المان های دیگر خانه خود، مستر روم خود را به هر سبکی که می پسندید، طراحی کنید. به طور مثال شما می توانید بر اساس سبک های کلاسیک، مدرن و سبک های دیگر طراحی، اتاق مستر خود را طراحی کنید. بر اساس متراژ اتاق خواب می توانید لوازم مختلفی را داخل آن قرار دهید.

اتاق مستر

اگر فضای مستر روم شما کم می باشد، می توانید از تخت خواب دو نفره و یک کمد کوچک برای چینش آن استفاده کنید و اگر فضای بزرگتری را در اختیار دارید، می توانید از مبل و تلویزیون در اتاق مستر خود استفاده کنید.

یکی از مهم ترین بخش های طراحی Master Room، بخش بندی فضا ها می باشد که اگر فضای بزرگی در اختیار شما باشد، دست شما در انتخاب لوازم و اقلام باز تر می باشد. و اگر فضای شما کوچک است محدودیت در انتخاب لوازم داخل اتاق خود دارید. اما می توانید با پاتریشن های شیشه ای و دیگر لوازم بخش های مختلف اتاق خود را نظم دهید و هر بخش را از قسمت های دیگر جدا کنید.

اهمیت درب مستر روم

همانطور که اجزا و طراحی داخل اتاق مستر مهم می باشد، به همان اندازه طراحی درب آن نیز اهمیت دارد و می تواند به زیبایی و جذابیت اتاق شما اضافه کند. در ادامه می خواهیم به معرفی درب هایی بپردازیم که می توانید به عنوان درب اتاق مستر انتخاب کنید:

اهمیت درب مستر روم - هومچه

درب کشویی توکار برای اتاق مستر

یکی از درب هایی که می توانید برای اتاق خود استفاده کنید، درب کشویی توکار می باشد. درب کشویی نوعی از درب های مناسب اتاق می باشد که داخل دیوار نصب شده و بر خلاف درب های لولایی دیگر هنگام باز کردن آن، فضای زیادی را اشغال نمی کند و به داخل دیوار می رود.

درب کشویی توکار یکی از بهترین گزینه ها برای اتاق مستر شما می باشد و با مکانیزم جذاب باز و بسته شدنی که دارد می تواند فضای مدرن تری را به اتاق شما بدهید. همچنین یکی از بهترین گزینه ها برای اتاق هایی با فضای کم می باشد.

درب فریم لس برای مستر روم

نوع دیگری که می توانید در صورت نپسندیدن درب کشویی تو کار از این مدل استفاده کنید، درب فریم لس می باشد. درب های فریم لس به درب هایی گفته می شود که بعد از نصب آن ها هیچگونه بیرون زدگی و فرورفتگی از خود نسبت به دیوار مجاور آن ندارد و کامل یک دست می باشد. درب هیا فریم لس به درب های لولا مخفی نیز معروف می باشند که دلیل نام گذاری آن، مخفی شدن چهارچوب کامل درب با استفاده از متریال های مختلف می باشد که می تواند اتاق مستر شما را جذاب تر نشان دهد.

درب پیوت برای مستر روم

گزینه دیگری که می توانید برای اتاق مستر خود استفاده کنید، درب پیوت می باشد. درب پیوت با مکانیزم متفاوتی که باز و بسته شدن آن دارد، می تواند فضای خاصی را به اتاق شما بدهد. اگر اتاق خواب مستر شما دارای تراس باشد، یکی از گزینه هایی که می توانید استفاده کنید و می تواند بهترین گزینه برای شما باشد، استفاده از درب پیوت می باشد. درب پیوت این امکان را به شما می دهد که هنگام باز کردن آن هوای تازه ای وارد اتاق شما شود و به بهتر شدن فضای شما کمک کند.

درب پیوت برای مستر روم

ویژگی های اتاق مستر

 • به طور معمول ابعاد آن بزرگتر از دیگر اتاق ها می باشد.
 • وجود حمام و سرویس بهداشتی مجزا در مستر روم
 • وجود امکاناتی مانند تخت و مبل در اتاق
 • طراحی جذاب تر نسبت به اتاق های دیگر
 • محیط آرامش بخش
 • فضای خصوصی والدین
 • نظم و بخش بندی اتاق

اتاق مستر

بهترین رنگ برای استفاده در اتاق مستر

اتاق مستر به دلیل ماهیت آن که برای آرامش و استراحت زن و شوهر در نظر گرفته می شود، باید از رنگ هایی استفاده شود که به آرام شدن محیط کمک می کند. استفاده از رنگ های خاکستری و طوسی، همچنین آبی آسمانی می تواند به آرامش اتاق مستر شما کمک کند. البته استفاده از رنگ سفید نیز می تواند یکی از کم ریسک ترین رنگ ها برای اتاق شما باشد اما پیشنهاد می کنیم کمی ریسک کرده و از رنگ های دیگر نیز استفاده کنید.

طراحی اتاق خواب مستر با تمپلیت مدرن

تمپلیت‌هایی که برای طراحی داخلی اتاق خواب مستر استفاده می‌شوند شامل رنگ‌های سفید، خاکستری و مشکی هستند. دیوارها سفید رنگ هستند و کف اتاق مستر با چوب لمینت درجه یک پوشیده شده است. استفاده از این رنگ‌ها سبب کاهش تنش‌های محیطی و کمک به خواب راحت خواهد شد.

یک تخت خواب کینگ سایز در بخش میانی اتاق قرار گرفته است و روی آن بالش‌هایی با رنگ سفید و خاکستری چیده شده است و در دو طرف آن دو عدد کمد با درب‌های شیشه‌ای برای نگهداری البسه ولوازم شخصی قرار دارد.

ضمناً در این نوع اتاق دو عدد چشمه‌ی نور گسترده برای تامین روشنایی کافی تعبیه شده‌ است. برای بهبود کیفیت خواب در این فضا، نورپردازی بسیار مهم است.

بر روی دیوار روبه‌روی تخت، یک دستگاه تلویزیون متناسب با اندازه‌ی اتاق نصب شده است. همچنین، یک میز کار مرغوب با صندلی مناسب نیز در گوشه‌ای از اتاق که اغلب روبه پنجره است قراردارد.

اما مهم‌ترین چیزی که اتاق خواب مستر را با آن تعریف می‌کنند سوئیتی است که در آن تعبیه شده است و حمام و توالت را در خود جای داده است. حمام شامل دوش، وان و لوازم بهداشتی است و یک آینه‌ی بزرگ نیز در آن قرار دارد. و امروزه کابین این حمام ها را  شیشه ای می سازند که به آن ها حمام شیشه ای می گویند.

 

به طور کلی هدف از طراحی این اتاق فراهم آوردن یک محیط آرام و راحت است. فضایی که در آن هم استراحت و هم کار کردن به سادگی انجام بگیرد و بتواند شما را از فضای بیرون از خودش دور نگه دارد.

استفاده از اتاق مستر به‌ عنوان اتاق مهمان

یکی از کاربردهای آن در خانه، استفاده از آن به‌عنوان اتاق مهمان است. با این کار، مهمان می‌تواند بدون این که معذب شود، به استراحت و انجام کارهای شخصی بپردازد.

با این حال، در حالی که مزایای بسیاری است، معایبی نیز دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معایب اتاق خواب مستر

طراحی و تجهیز این اتاق می تواند گران باشد. که شامل اتاق‌های بزرگ‌تر، حمام‌ و سرویس بهداشتی خصوصی و امکانات ویژه‌ای است که برای همه افراد در دسترس نیست.

محدودیت فضای خواب: این اتاق معمولاً به عنوان اتاق خواب والدین مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین جای خواب مستقلی برای سایر اعضای خانواده فراهم نمی کند. این می تواند در برخی از خانواده های دارای فرزندان بیشتر و بزرگتر مشکل ساز باشد.

این اتاق ممکن است در طبقه بالا قرار داشته باشد یا از اتاق های دیگر جدا باشد. همین امر می تواند دسترسی سریع به برخی از فضاهای مشترک خانه مانند اتاق نشیمن، آشپزخانه و حمام را کمی سخت کند.
اگر تعداد اعضای خانواده که در خانه زندگی می کنند زیاد است و اتاق خواب های خانه کم، در واقع وجود اتاق مستر بی دلیل است زیرا عملا حریم خصوصی ای وجود نخواهد داشت.

اتاق مستر

سخن پایانی

می توانیم بگوییم که اتاق مستر یکی از فضاهای خانه می باشد که می توانید بعد از یک روز سخت کاری و پر استرس در آن استراحت کنید و از آرامشی که این اتاق دارد، انرژی از دست رفته خود را باز گردانید. امکاناتی نظیر تخت خواب، مبل، سرویس بهداشتی جداگانه، حمام و فضای جذاب تر و بزرگ تر که این اتاق را که با دیگر اتاق ها متفاوت می باشد، می توانید حال شما را خوب کند.

در این مطلب، تلاش کردیم شما را با اتاق خواب مستر، مزایای آن و مهم‌ترین نکات در زمینه‌ی طراحی آن آشنا کنیم. در صورتی که سؤال دیگری در ذهن دارید، می‌توانید آن را از طریق دیدگاه‌های همین مطلب با ما در میان بگذارید.

منبع: Master room

3.6/5 - (7 امتیاز)

6 نظر در “اتاق مستر یا مستر روم به چه معنا می باشد؟

 1. amir delavari گفت:

  امکان بازدید حضوری از محصولات هستش ؟

  1. homeche-support گفت:

   بله عزیز، آدرس شرکت در قسمت پایین سایت موجوده

 2. رجبی-علی گفت:

  در طراحی اتاق مستر چه محصولاتی شما دارین؟

  1. homeche-support گفت:

   با سلام. محصولاتی مانند درب فریم لس برای خود اتاق، دربکشویی برای تراس، درب پلی وود برای سرویس بهداشتی و حمام و همچنین کابین شیشه ای حمام

 3. sasan.gostar گفت:

  سلام شما طراحی داخلی هم انجام میدید؟

  1. homeche-support گفت:

   سلام بخیر دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

خانه