هوشمند کردن اتاق سرور با قفل دیجیتال

آنچه در این محتوا می خوانیم
زمان مطالعه: 3 دقیقه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، هوشمند شدن فضا های مختلف بسیار پر طرفدار بوده و افراد از هوشمند شدن فضاهایشان استقبال می کنند. در این مقاله می خواهیم به موضوع هوشمند کردن اتاق سرور با قفل دیجیتال بپردازیم و با مزایای این کار آشنا شویم.

امنیت اتاق سرور با قفل دیجیتال

اتاق سرور یکی از مهم ترین بخش های یک سازمان می باشد که می توان گفت قلب تپنده شرکت می باشد. تمام اطلاعات و دیتای سازمان در اتاق سرور نگهداری می شوند که اهمیت این اتاق را دو چندان می کند. به دلیل اهمیتی که این اتاق دارد، همه اشخاص اجازه ورود به این مکان را نداشته و حق رفتن به داخل اتاق سرور را ندارند. از همین رو شما می توانید با استفاده از قفل دیجیتال، اتاق سرور خود را هوشمند نمایید. استفاده از قفل هوشمند همیشه بخاطر در امان ماندن از سارقین نیست، بلکه در بعضی اوقات به دلیل کنترل ورود و خروج به فضای خاصی می باشد.

خدمات قفل هوشمند برای اتاق سرور

قفل های هوشمند با توجه به نوع کاربری شما انواع مختلفی دارند که می توانند هر کدام خدمات جداگانه ای به شما بدهند و با توجه به نیازتان مدل مناسب خود را تهیه کنید. برخی از قفل های هوشمند این امکان را به شما می دهند تا از دمای اتاق سرور که بسیار پر اهمیت می باشد، اطلاع داشته باشد. قابلیت دیگری که برخی از قفل های هوشمند اتاق سرور دارند این است که در صورت بروز حادثه مانند آتش سوزی یا وجود دود به شما هشدار لازم را می دهند تا از بروز خادثه جلوگیری شود.

کنترل از راه دور قفل هوشمند

یکی از قابلیت هایی که بیشتر مدل های قفل هوشمند دارند، کنترل از دور آن ها می باشد. به کمک این ویژگی شما می توانید از افرادی که در زمان معین وارد اتاق سرور شده اند با خبر شوید یا اگر نیاز به تغییر پین قفل هوشمند می باشد، از راه دور این کار را انجام دهید و در وقت شما هم صرفه جویی شود.

همچنین می توانید از راه دور از روش های متفاوت قفل هوشمند درب اتاق سرور را باز کنید و از کلید فیزیکی برای عبور و مرور کمتر استفاده کنید.

مزایای استفاده از قفل هوشمند برای اتاق سرور

مزایای استفاده از قفل هوشمند برای اتاق سرور

همانطور که پیشتر گفته شد امنیت اتاق سرور بسیار ضروری می باشد و استفاده از قفل های هوشمند یکی از راه هایی می باشد که شما می توانید برای افزایش امنیت اتاق سرور سازمان خود از آن ها استفاده کنید. در ادامه به مزایای قفل های هوشمند برای اتاق سرور می پردازیم که در کنار افزایش امنیت چه چیز های دیگری در اختیار ما قرار می دهند.

  • افزایش امنیت اتاق سرور با استفاده از قفل های هوشمند و دیجیتالی
  • وجود بانک اطلاعتی و ذخیره ورود و خروج به اتاق
  • مطلع شدن از وضعیت دمای اتاق
  • تعریف کردن محدوده زمانی برای استفاده از اتاق سرور
  • سیستم هشدار در زمان وقوع حادثه و ورود افراد متفرقه
  • ظاهری جذاب و مدرن
  • غیر قابل هک شدن

استفاده از قفل هوشمند در اتاق سرور

اتاق سرور قلب یک سازمان می باشد که تمام دیتا و اطلاعات، از اطلاعات مهم تا کم اهمیت در آن ذخیره و نگهداری می شوند، امنیت آن بسیار حائز اهمیت می باشد و باید همیشه تلاش کرد تا ایمنی این اتاق را افزایش داد. با استفاده از قفل های هوشمند با پرداخت هزینه ای کم که با توجه به ویژگی هایی که قفل به شما می دهد قیمت آن نیز کم و زیاد می شود، می توانید ایمنی اتاق سرور خود را به میزان خوبی افزایش دهید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

خانه