آشنایی با روش های جلوگیری از پوسیدگی درب دستشویی و حمام

آنچه در این محتوا می خوانیم

امروزه برای طراحی و معماری ساختمان های مختلف از درب های چوبی به دلیل زیبایی و طرح های خاصی که دارند، بیشتر از درب های فلزی و آلومینیمی استفاده می شوند. استفاده از درب های چوبی نیز در کنار زیبایی که دارند، نیاز به نگهداری نیز خواهند داشت. حمام و دستشویی جزو بخش های مهمی هستند که در این بخش ها رطوبت بیشتری نسبت به دیگر فضا های ساختمان وجود دارد. یکی از درب های چوبی که می توان در این قسمت ها استفاده کرد، درب پلی وود می باشد. یکی از مشکلاتی که همیشه در کنار درب ها وجود دارد پوسیده شدن آن ها به دلیل نم و رطوبت بیش از حد می باشد. فرقی نمی کند که شما چقدر به تمیزی و نظافت حمام و سرویس بهداشتی خود اهمیت می دهید، در هر صورت درب شما امکان دارد پوسیده شود. حال می خواهیم با روش های جلوگیری از پوسیدگی درب دستشویی و حمام آشنا شویم.

5مزیت درب های چوبی

استفاده از درب های چوبی در ساختمان ها با کاربری های مختلف مزایا مختلفی دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

زیبا و طبیعی بودن

چوب به دلیل ساختار و بافتی که دارد از هر متریالی زیباتر بوده و همیشه کارشناسان در تلاش هستند که جایگزینی به زیبایی چوب پیدا کنند. این ماده طبیعی به دلیل گرما و حس خوبی که به افراد مختلف انتقال می دهد، همیشه در معماری و المان های مختلف ساختمان ها استفاده می شود. امروزه در ساخت درب های مختلف بسیار از چوب طبیعی استفاده می کنند که طرفداران خاص خود را داشته و بسیار پر کاربرد می باشد.

سفارش سازی

به دلیل بافت چوب، می توان طرح ها و نقش های مختلفی به آن داد. با توجه به طراحی و المان های مختلف در فضای ساختمان می توان طرح مورد نظر که هماهنگی بیشتری با اجزا داشته باشد را تولید کرد.

دوام بالا

اگر از درب چوبی به صورت درست نگهداری شود و نادیده گرفته نشود، می توان از آن سالیان سال استفاده کرد و حتی از زیبایی اش نیز کاسته نشود و مانند روز اول جذابیت خود را داشته باشد.

قابلیت تعمیر

یکی از مزیت هایی که درب های چوبی دارند، قابلیت تعمیر آن ها است که در صورت خراشیدگی و خرابی می توان آن را ترمیم کرد.

عایق حرارت

درب های چوبی به دلیل بافتی که دارند، می توانند عایق حرارتی مناسبی نیز باشند که با توجه به کاربری شما می توانید از آن در محل مناسب استفاده کنید.

استفاده از درب چوبی در دستشویی و حمام

استفاده از درب چوبی در دستشویی و حمام

یکی از بهترین انتخاب ها برای درب سرویس بهداشتی و حمام، استفاده از درب های چوبی می باشد. درب های چوبی بر اساس بافتی که دارند می توانند بیشتر از درب های دیگر ماندگاری داشته باشند. درب های فلزی در محیط هایی که رطوبت بیشتری دارند می توانند به راحتی زنگ بزنند و به مرور از بین بروند.

اما درب های چوبی می توانند در مکان هایی که رطوبت بالایی داشته حتی در مناطق شمالی کشور، دوام بیشتری داشته باشند و می توان از درب های چوبی در حمام و قسمت های دیگر ساختمان از آن استفاده کرد.

دلایل پوسیدگی درب چوبی

درب چوبی با توجه به بافت طبیعی که دارند زمانی که با آب تماس داشته یا در جایی که رطوبت زیادی دارد قرار بگیرد، زمینه مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری می باشد. از همین رو باکتری و جانواران دیگر با گذشت زمان بافت چوب را خورده و از بین می برند. از همین رو دیگر نمی توان از درب چوبی استفاده کرد. اما می توان با رعایت نکات و انجام کار هایی از پوسیدگی درب های چوبی جلوگیری کرد.

روش های جلوگیری از پوسیدگی درب دستشویی

در ادامه می خواهیم با نکاتی که از جلوگیری پوسیدگی درب چوبی دستشویی و حمام جلوگیری می کند آشنا شویم.

تهویه مناسب

وجود هواکش و فن در حمام و دستشویی امری بسیار ضروری می باشد. به کمک این دستگاه ها، نم و رطوبت فضا خارج شده و باعث می شود که درب شما آسیب کمتری ببیند.

نگهداری و نظافت منظم

نظافت حمام و دستشویی و نگهداری از درب چوبی بسیار می تواند به شما در سلامت درب شما کمک کند. با پاک کردن درب چوبی و خشک کردن روی آن می توانید به عمر آن اضافه کنید.

جلوگیری از تماس آب

بهتر است که از تماس مستقیم درب با آب جدا خودداری کنید. اما در صورت خیس شدن، این اجازه را ندهید که درب شما خیس بماند و هر چه زودتر آن را خشک کنید.

رنگ کردن درب

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از پوسیدگی درب چوبی، رنگ کردن آن می باشد. با رنگ کردن درب شما دیگر از مقاومت آن در برابر و رطوبت مطمئن می باشد. حتی می توانید به جای رنگ، از روغن های مخصوص برای پوشش سطح درب هایتان استفاده کنید.

درب پلی وود بهترین انتخاب برای دستویی و حمام

درب پلی وود بهترین انتخاب برای دستویی و حمام

با دانستن نکاتی که پیش تر گفته شد می توان گفت که بهترین درب برای استفاده در حمام و یا سرویس بهداشتی، درب پلی وود می باشد. با استفاده از این درب، شما دیگر ترس خراب و پوسیدگی درب را نخواهید داشت. در کنار زیبایی و ویژگی های مثبتی که درب پلی وود در اختیار شما قرار می دهد، دیگر روطبت و آب باعث خرابی درب شما نشده و مدت زیادی بدون هیچ مشکلی شما می توانید از این درب چوبی استفاده کنید.

ویژگی های درب پلی وود

  1. با توجه به بافت و پوششی که این درب دارد، شما می توانید به راحتی آن را تمیز کنید و نگهداری آسان تری به نسبت بقیه درب ها دارد.
  2. مقاومت بسیار بالای این درب در برابر حرارت زیاد و آتش می باشد که شما دیگر از آتش گرفتن این درب خیالتان آسوده است.
  3. استحکام زیاد در برابر هرگونه ضربه، تغییرات دما و رطوبت.
  4. به دلیل استفاده از PVC در ساختار این درب چوبی، در برابر حشرات، باکتری ها و موریانه که به درب چوبی آسیب می زنند، بسیار مقاوم می باشد.
  5. از لحاظ قیمت بسیار اقتصادی بوده و در کنار زیبایی، نگهداری آسان و مزیت های دیگری که این درب دارد، خرید این درب بسیار با ارزش می باشد.

در آخر

و در پایان می توان گفت که درب پلی وود، بهترین درب ضد آب در بازار می باشد که به دلیل کیفیت ساخت بالا و طرح و نقش های جذابی که این درب دارد، بسیار پر مخاطب می باشد. شما می توانید با استفاده از درب پلی وود فضا خود را شیک و جذاب کنید و با خیال راحت می توانید در حمام و دستشویی خود از این درب چوبی استفاده کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

خانه