پارتیشن شیشه ای سندبلاست چیست و چه کاربردی دارد؟

آنچه در این محتوا می خوانیم

امروزه ساختمان های مختلف و اداری برای تقسیم کردن فضای خود و جدا کردن هر بخش از یکدیگر، از پارتیشن ها و مصالح مختلف استفاده می کنند. پارتیشن شیشه ای، یکی از مدرن ترین و جذاب ترین متریالی است که امروزه می توان برای جداسازی منظم محیط خود از آن استفاده کرد. پارتیشن شیشه ای سندبلاست یکی از بهترین پارتیشن های شیشه ای می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید و در ادامه می خواهیم با این محصول جذاب آشنا شویم.

پارتیشن شیشه ای سندبلاست - هومچه

سندبلاست چیست؟

قبل از آشنا شدن با پارتیشن شیشه ای سندبلاست بهتر است که با خود سندبلاست و فرآیند آن آشنا شویم. شیشه سندبلاست، نوعی شیشه مات و غیر شفاف می باشد که از طریق فرآیندی به نام سندبلاست (Sandblasting) تولید می شود. در این فرآِیند، به کمک فشار هوای زیاد، سطح شیشه با پاشش شن و ماسه پوشیده می شود و سطح آن کدر و نقش های مختلفی نمایان می گردد.

پارتیشن شیشه ای سندبلاست چیست؟

پارتیشن شیشه ای، امروزه در طراحی ساختمان های اداری و تجاری بسیار کاربرد دارد. به کمک پارتیشن های شیشه ای سندبلاست، شما می توانید فضا مورد نظر خود را از یکدیگر جدا کرده و حریم شخصی خود را به کمک این محصول ایجاد کنید.

این نوع پارتیشن ها با توجه به مات بودن و نقش های مختلفی که روی آن وجود دارد، این امکان را به شما می دهد تا پشت شیشه دیده نشود. از همین رو باعث می شود تا حریم شما حفظ شود. یا اگر نیاز دارید که از تابش نور خورشید جلوگیری شود، با توجه به نقش های این پارتیشن، می توان از این محصول برای جداسازی فضا استفاده کرد.

پارتیشن شیشه ای سندبلاست چیست؟ - هومچه

کاربرد های پاریتشن های شیشه ای سندبلاست

با توجه به مات بودن این محصول که به کمک کمپرسور در فشار هوای زیاد به کمک ساینده هایی مختلف مانند ماسه روی شیشه نقش می بندد، شما می توانید در تقسیم بندی فضا های اداری یا برای طراحی Open Office می توان استفاده کرد.

مزایای سندبلاست

پارتیشن شیشه ای سندبلاست دارای مزایای زیادی می باشد که به همین دلیل امروزه بسیاری در طراحی های خود برای فضا های گوناگون از آن استفاده می کنند. مزایای این شیشه عبارت است از :

1- امکان طراحی نقش های مختلف روی پارتیشن شیشه ای

با توجه به استفاده از شیشه سندبلاست، شما می توانید با توجه به محیطی که می خواهید از این متریال استفاده کنید، طرح مورد نظر خود را روی این شیشه اجرا کنید و از آن لذت ببرید.

2- شیشه مات

یک از مزایای این محصول به دلیل پوشش ماسه ای که در هنگام تولید، ظاهری مات به این شیشه می دهد. در نتیجه باعث می شود تا حریم شخصی حفظ شده و دید به پشت شیشه شما کمتر باشد.

3- مقاومت بالا

به دلیل فرآِیند سندبلاست که برای تولید این محصول استفاده می شود این اطمینان را به شما می دهد که در استفاده در پارتیشن های شیشه ای، محصول شما مقاومت و طول عمر بالایی دارد و تا سالیان سال می توانید بدون خرابی و افت کیفیت از آن استفاده کنید.

انواع شیشه های سندبلاست

یکی دیگر از ویژگی های این شیشه تنوع آن است که به شما این اجازه را می دهد تا با توجه به سلیقه و نوع نیاز، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

انواع شیشه های سندبلاست - هومچه

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت سندبلاست دارای مقاومت بالایی است که شما می توانید در پارتیشن های شیشه ای خود از آن استفاده کنید.

لمینت سندبلاست

اگر به دنبال مقاومت و استحکام بیشتر از شیشه سکوریت می باشید، بهترین گزینه برای شما شیشه لمینت می باشد که بیشتر مقاومت را در انواع شیشه های سندبلاست دارد.

تمام مات

این شیشه با توجه به بافتی که هنگام تولید روی آن به وجودمی آید، کاملا مات بوده و نور خورشید را از خود، به هیچ عنوان عبور نمی دهد.

رنگی سندبلاست

با توجه به رنگی بودن این نوع، می توانید از آن در قسمت های دکوراتیو با توجه به رنگ المان های مختلف در فضا مورد نظر خود، از این مدل استفاده کنید.

جمع بندی

پارتیشن های شیشه ای با توجه به ویژگی هایی که دارند، بسیار در طراحی و تقسیم فضا های اداری و تجاری مفید بوده و جایگزین بسیار خوبی برای دیوار کشی و استفاده از دیگر متریالی است که زمان های قدیم از آن استفاده می کردند. این قول را به شما می دهیم که با استفاده از شیشه سندبلاست در پارتیشن های خود، می توانید مدت زیادی را از آن استفاده کنید و نگران خرابی و از بین رفتن نقش ها و رنگ آن نباشد و به فضای خود را به کمک پارتیشن شیشه سندبلاست، جلوه ای مدرن و شیک تر ببخشید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

خانه