استفاده از قفل دیجیتال در محیط‌های اداری و تجاری

آنچه در این محتوا می خوانیم

مزایای قفل دیجیتال برای ادارات | استفاده از قفل هوشمند محل کار

دهه‌هاست انسان‌ها از قفل برای ممانعت از ورود افراد ناخواسته به محل کار و منازل خود و محافظت از خود و وسایل ارزشمندشان استفاده می‌کنند، اما پیشرفت روزافزون تکنولوژی موجب شده تا نسل جدیدی از قفل‌ها وارد بازار شده و امنیت و کارایی بیشتر را به شما هدیه دهند.

استفاده از قفل دیجیتال در محیط‌های اداری و تجاری

استفاده از قفل دیجیتال در محیط‌های اداری و تجاری

در این متن درباره قفل دیجیتال ادارات و استفاده از آن در محیط‌های اداری و تجاری خواهیم گفت و پس از آن به بررسی مزایا و معایب آن اشاره‌ای خواهیم داشت. پس اگر کنجکاوید درمورد نسل جدید قفل‌ها بیشتر بدانید به هیچ وجه این متن را از دست ندهید!

استفاده از قفل دیجیتال در محیط‌ های اداری و تجاری

زمانی بود که به لطف ورود سیستم‌های نظارتی چون دوربین، دزدگیر هوشمند و… می‌توانستید به رفت و آمد کارکنان خود و افراد مختلف نظارت داشته باشید. اکنون اما با ورود قفل دیجیتال ادارات تکنولوژی پا را فراتر گذاشته و به شما امکان اعمال کنترل مستقیم درمورد رفت و آمدها به محل کار و دفاترتان را داده است.

قفل دیجیتال - هومچه

قفل دیجیتال

استفاده از قفل دیجیتال برای ادارات و دفاتر به شما این امکان را می‌دهد تا از هر نقطه جغرافیایی به‌وسیله اینترنت ورود و خروج‌ها را کنترل کرده و در هر لحظه دسترسی افراد به پروژه‌ها و مدارک در اتاق‌های خاص را محدود کنید. سرمایه‌گذاری روی امنیت و یک نوآوری کاربردی مرتبط با این زمینه حتی در کوتاه‌مدت هم بسیار منطقی و هوشمندانه به نظر می‌رسد؛ چراکه اختلال در مبحث امنیت کاری می‌تواند موجب بی‌نظمی و عدم کنترل اوضاع شود و این مسئله به کارایی و کل پروژه‌ها آسیب جدی وارد کرده و حتی می‌تواند تجارت و کسب و کار شما را تا مرز تعطیلی بکشاند!

وجود انواع قفل دیجیتال ادارات از نمونه‌های رمزی اثر انگشتی و تشخیص چهره و کارتی و تلفن همراه موجب شده است تا انواع مختلفی از امکانات و آپشن‌های امنیتی در برابر شما قرار گیرند که متناسب با نوع کسب و کارتان می‌توانید هر کدام را برگزینید. وجود اپلیکیشن مختص به این نوع قفل‌ها نیز موجب خواهد شد کنترل وضعیت ادارات در تمامی لحظات در سطحی بالاتر انجام شود.

قفل دیجیتال برای ادارات

قفل دیجیتال برای ادارات

مزایای استفاده از قفل دیجیتال ادارات

حال بیاید به مزایای استفاده از قفل دیجیتال ادارات بپردازیم و پس از آن با بررسی معایب دریابیم اساساً ارزش استفاده از آن در چه حدی است. از مهم‌ترین مزایای استفاده از قفل دیجیتال اداری می‌توان اشاره کرد به:

 • امنیت فوق‌العاده

مهم‌ترین مزیت استفاده از نوآوری جدید در زمینه محصولات امنیتی باید افزایش امنیت محل کسب و کار و ادارات باشد. دسترسی افراد غیر مجاز به محل کار و ادارات می‌تواند فاجعه به بار بیاورد و تمامی اسناد و پروژه‌هایی را که نمی‌خواهید رقبا از آن مطلع شوند در معرض خطر قرار دهد.

امنیت شگفت‌آور قفل دیجیتال ادارات را می‌توان به‌واسطه فناوری‌های خاص و جدید به‌کاررفته در آن‌ها تضمین‌کننده امنیت دفاتر اداری و تجاری شما دانست. استفاده از سیستم‌های امنیتی بسیار پیشرفته در قفل اداری موجب شده است امکان ورود افراد غیر مجاز به حریم کاری شما به پایین‌ترین حد ممکن برسد.

قفل دیجیتال محل کار

قفل دیجیتال محل کار

چه افراد غیرمجاز بخواهند از لحاظ نرم‌افزاری و هک کردن این قفل را از کار بیندازند و چه بخواهند به‌واسطه اعمال نیروی فیزیکی آن را از سر راه بردارند به صدا درآمدن زنگ‌های هشدار مختلف و ارسال پیام به افراد گوناگون از نگهبان گرفته تا مدیریت مجموعه می‌تواند امنیت کسب و کار را به بالاترین حد خود برساند. حذف کلید در انواع قفل دیجیتال محل کار، سطح امنیت آن را مثال‌زدنی کرده است. از رمز که البته بسیاری آن را امن‌تر از کلیدها اما در میان انواع قفل دیجیتال نا ایمن‌ترین روش می‌دانند گرفته تا سیستم‌های بیومتریک می‌توانند نقش مهمی در حفاظت از دفاتر اداری و تجاری شما داشته باشد.

می‌توانید رمز‌هایی را در اختیار افرادی خاص و قابل اطمینان قرار دهید یا کارتی را برای ورود آنان در اختیارشان بگذارید. از سیستم‌های بیومتریک برای تشخیص هویت چهره بهره ببرید و یا ترکیبی از روش‌ها را استفاده کنید که هرکدام سطح متفاوتی از ایمنی را در دسترس شما قرار خواهند داد و شما به‌صورت تک به تک افرادی را که وارد یا خارج می‌شوند می‌توانید شناسایی کنید.

قفل هوشمند محل کار

قفل هوشمند محل کار

 • عملکرد راحت در عین کارایی بالا

یکی دیگر از مزایای استفاده از قفل دیجیتال ادارات عملکرد راحت و در عین حال کارایی بالای آن برای اداره اماکن تجاری است که در طول روز افراد بسیاری به آنجا رفت و آمد می‌کنند. قفل‌های سنتی که به‌واسطه کلید باز می‌شدند به دفعات دچار خرابی‌های گوناگون شده و باید مدتی با آن‌ها کلنجار می‌رفتید تا بالاخره باز شوند و در ابتدای روز کاری شما را کلافه می‌کردند و فرایند قفل کردن آن هم مجدداً پروسه سخت خود را داشت!

اما قفل دیجیتال ادارات از هر نوعی که باشد به‌سادگی توسط افراد مجاز که دسترسی به آن‌ها داده شده باز خواهد شد و اختلالی در روند کاری شما به وجود نخواهد آورد همچنین برای کسب و کارهایی که به‌طور مداوم با مشتریان به‌صورت حضوری در ارتباط هستند، مناسب است.

قفل دیجیتال اداری

قفل دیجیتال اداری

اگر بخواهید از قفل‌های سنتی استفاده کنید پس از هر ورود و خروج باید فرایند باز و بسته کردن قفل را انجام دهید که بسیار می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما استفاده از این قفل‌ها و تنها به‌واسطه یک اپلیکیشن یا سایر امکانات دیگر بسته به نوع قفل امنیت و کارایی را هم‌زمان برای شما به ارمغان می‌آورد.

 • سرعت بالا

سرعت بالا می‌تواند موجب پیشرفت کسب و کار شما شده و رقبا را انگشت به دهان بگذارد. سرعتی که در زمینه‌های مختلف حتی مبحث امنیت نیز بسیار تأثیرگذار و حائز اهمیت است. استفاده از یک قفل سنتی و باز کردن آن با کلید به‌دلیل راحت نبودن موجب می‌شود سرعت به‌شدت پایین بیاید و اگر زمان برای شما اهمیت داشته باشد یا به هر شکلی عجله‌ای داشته باشید، قید قفل کردن را باید بزنید که این مسئله خود چالش‌های امنیتی بسیاری را به وجود می‌آورد!

اما قفل هوشمند محل کار در تمامی انواع خود با سرعت آنلاک شدن شگفت‌آور تمامی معادلات ذهنی شما را به هم ریخته و با ذخیره کردن زمان هر پروسه قفل شدن و آنلاک شدن شاید در نگاه اول زمان چشمگیری را برایتان صرفه‌جویی نکند، اما در درازمدت متوجه خواهید شد چه تحول شگرفی در کسب و کارتان ایجاد شده است.

 • افزایش کلاس کاری

چه بخواهید چه نه تجارت عرصه‌ای است که رسیدن به سطح خاصی از موفقیت در آن به سطح خاصی از کلاس کاری نیاز دارد که می‌تواند بسیاری را به‌صورت ناخودآگاه متقاعد کند که شما در زمینه کاریتان بهترین هستید. قفل دیجیتال ادارات علاوه بر امنیت و کارایی بالا می‌تواند کلاس کاری شما را هم به چشم به شکل چشمگیری ارتقا داده و برند شما را یک قدم رو به جلو ببرد.

شاید این موضوع را اغراق‌آمیز بدانید، اما کافی‌ است خود را به جای مشتری بگذارید که وارد یک دفتر اداری و تجاری شیک شده‌اید که تمامی درب‌ها با قفل دیجیتال با سرعت بالا و روان بودن مثال‌زدنی باز و بسته شده و کارها به‌صورت روتین انجام می‌شود؛ جایی که مطمئن هستید به امنیت بها می‌دهند و می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید.

در مقابل وارد دفتری شده‌اید که بدون هیچ حساب و کتابی افراد وارد و خارج شده و هیچ انضباطی به چشم نمی‌خورد. شما به‌عنوان یک مشتری یا سرمایه‌گذار کدام دفتر را برای همکاری می‌پسندید؟ به‌عنوان یک کارمند یا پرسنل جدید کدام دفتر را؟ همچنین قفل هوشمند می‌تواند در روند هوشمندسازی ادارات و دفاتر هم بسیار کارایی داشته و رویه هماهنگ‌سازی وسایل مختلف و با دستورات مشخص را بهبود ببخشد.

قفل هوشمند محل کار

قفل هوشمند محل کار

معایب استفاده از قفل دیجیتال در محل کار

استفاده از قفل دیجیتال ادارات می‌تواند معایب اندکی را هم به همراه داشته باشد که صرف نظر از آن‌ها و اکتفا به مزایا، امکان یک انتخاب درست و جامع برای کسب‌وکار را از بین خواهد برد. اولین و مهم‌ترین نکته منفی قفل دیجیتال ادارات را می‌توان قیمت بیشتر به نسبت مدل سنتی آن برشمرد که ممکن است برای برخی ادارات و دفاتر قابل قبول نباشد. درواقع برخی کسب‌ وکارها به‌ویژه در ابتدای فعالیت سعی می‌کنند تا حد ممکن از هزینه‌ها کم کنند؛ هر چند هزینه برای امنیت، همواره قابل چشم پوشی است! همچنین می‌توان گفت فناوری این نوع قفل تقریباً جدید بوده و ممکن است آسیب‌‌پذیری احتمالی که تاکنون مشخص نشده یا پیشرفت افراد سوءاستفاده‌گر و استفاده از روش‌های نوین، مشکل‌آفرین باشد.

قفل دیجیتال اداری

قفل دیجیتال اداری

کلام آخر

قفل دیجیتال ادارات نوآوری شگفت‌انگیز در زمینه محصولات امنیتی است که می‌تواند تحول بزرگی در این زمینه برای کسب‌وکارها به وجود آورد. ایجاد حس امنیت در میان کارکنان و مشتریان یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای راه‌اندازی و توسعه برند شماست که انجام هر هزینه‌ای برای آن می‌تواند به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری باارزش باشد. استفاده از قفل دیجیتال برای دفاتر اداری و تجاری علاوه‌بر افزایش محسوس امنیت، کارایی و سرعت بالایی دارد و راحتی را برای کارکنان و مشتریان به ارمغان آورده و کلاس کاری برند  شما را چندین پله بالاتر خواهد برد!

3.7/5 - (4 امتیاز)

2 نظر در “استفاده از قفل دیجیتال در محیط‌های اداری و تجاری

 1. shahi87 گفت:

  قیمت قفل الکتریکی برای 10 تا درب چقدر میشه؟

  1. homeche-support گفت:

   سلام جهت صدور فاکتور تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه