بهترین مدل های شیشه برای کابین دوش شیشه ای

آنچه در این محتوا می خوانیم

کابین دوش شیشه ای، یک طراحی جدید در زندگی مدرن می باشد که به دلیل جذابیتی که دارد امروزه در خانه های لوکس و مدرن بسیار طرفدار دارد. با استفاده از شیشه که به عنوان ماده اصلی پارتیشن شیشه ای می باشد، فضایی زیبا و بزرگتر برای حمام خود ایجاد می کنید. در کنار زیبایی پارتیشن شیشه ای دارد، انتخاب درست و مناسب شیشه ای که برای پاریتشن خود می خواهید استفاده کنید نیز مهم می باشد. در این مقاله می خواهیم به بررسی بهترین مدل های شیشه برای کابین دوش شیشه ای بپردازیم.

انواع شیشه برای کابین دوش شیشه ای

با گسترش فناوری و طراحی های جدید، از شیشه ها در بسیار از قسمت ها ساختمان برای دکوراسیون و جذاب تر شدن فضا استفاده می کنند. حمام قسمت کوچکی از یک ساختمان می باشد اما امروزه طراحی آن نیز مهم می باشد و با زیباتر شدن آن، خانه نیز زیباتر می شود. پارتیشن شیشه ای یکی از روش هایی است که می توان کابین شیشه ای برای حمام ساخت. اما در ساخت کابین دوش شیشه ای از چه نوع شیشه هایی می توان استفاده کرد؟

شیشه سکوریت کابین حمام

برای ساخت پارتیشن شیشه ای حمام به دلیل آب و رطوبت بالای حمام باید از مواد و مصالحی استفاده کرد که مقاومت خوبی در برابر آن ها دارند. شیشه سکوریت یکی از انواع مختلف شیشه می باشد که برای ساخت کابین دوش شیشه ای بسیار مناسب می باشد و مقاومت بالایی در برابر رطوبت نیز دارد.

با مقاومت خوبی که شیشه سکوریت در برابر آب، بخار و رطوبت دارد اجازه ی سرایت بخار و آب به نقاط دیگر حمام را نمی دهد و خیال شما را بابت نفوظ آب به دیواره ها را راحت می کند. همچنین شیشه سکوریت نشکن می باشد و مزیت دیگر شیشه سکوریت این است که در مدل های مختلف با توجه به معماری و طراحی دلخواه شما می توانید از آن استفاده کنید.

شیشه فریم دار ریلی

در این مدل از شیشه نشکن 6 میلی متری استفاده می شود که شیشه میان یک قاب آلمینیومی مستحکم قرار گرفته و به کمک پیچ به دیوار متصل می شود. آلمینیوم استفاده شده برای قاب شیشه ضد زنگ می باشد. به همین دلیل در طول زمان در مجاورت آب و رطوبت حمام، زیبایی و استحکام خود را از دست نمی دهد.

شیشه فریم لس ریلی

در مدل فریم لس ریلی  به دلیل نبود قاب محافظ برای شیشه بر خلاف مدل فریم دار از شیشه 10 میلی متری نشکن استفاده می شود. شیشه مورد نظر به وسیله بست های مخصوص به صورت کامل و ایمن به دیوار متصل می شود و کمک ریلی که برای آن در نظر گرفته شده است، درب پارتیشن شیشه حمام باز و بسته می شود.

شیشه فریم لس لولایی

شیشه فریم لس لولایی

مدل شیشه فریم لس لولایی همانطور که نامش پیدا است مانند فریم لس ریلی بدون قاب بوده و از شیشه نشکن به ضخامت 10 میلی متر استفاده می شود. این مدل بر خلاف مدل ریلی، شیشه با استفاده از بست مخصوص به کف زمین و سقف متصل می شود و فرآیند باز و بسته شدن درب کابین دوش شیشه ای مانند درب های معمولی توسط لولا های تعیین شده انجام می شود.

همچنین امروزه در بیشتر ساختمان ها در طراحی کابین شیشه ای برای حمام از مدل های فریم لس استفاده می شود. مدل های فریم لس به دلیل نوع ساختار و رطاحی آن ها بسیار جذاب تر و زیبا تر از مدل های فریم دار می باشد و در کنار زیبایی، فضای کمتری را نیز از حمام شما اشغال می کند. توصبه ما برای طراحی پارتیشن شیشه ای برای حمام استفاده از مدل فریم لس می باشد.

کابین دوش شیشه ای

امروزه در حمام های بزرگ که فضا کافی وجود دارد، از کابین های شیشه ای اماده برای تجهیز کردن آن استفاده می کنند. کابین های شیشه با طرح های مختلف و با تجهیزات مختلفی که در خود دارند می توانند فضا حمام شما را شیک تر و مدرن تر نشان دهد.

کابین ها از لحاظ ساختاری مدل های متفاوتی دارند که می توان به کابین دور دوشی شیشه ای، کابین دوش شیشه ای لولایی، کابین دوش شیشه ای ریلی، کابین شیشه ای بدون درب و مدل سقف اشاره کرد که در ادامه به بررسی پر طرفدار ترین مدل آن، یعنی مدل کابین دوش شیشه ای لولایی می پردازیم.

"</p

کابین دوش شیشه ای لولایی

یکی از تجهیزاتی که می توان در حمام هایی که فضا بزرگتری دارند نصب کرد، کابین شیشه ای لولایی می باشد. کابین شیشه ای، به دلیل استفاده از شیشه سکوریت 10 میلی متر در آن بسیار مستحکم و مقاومت بالایی داشته و شیشه آن می تواند مات یا شفاف باشد.

در کابین شیشه ای لولایی، به جای شیشه سکوریت 10 میلی متر می توان از دو شیشه 5 میلی متری به صورت لمینت استفاده کرد. در طراحی کابین شیشه ای علاوه بر دوش حمام، سکو و جای نشستن نیز تعبیه می شود و تجهیزات بیشتری را در کنار پارتیشن شیشه ای می تواند برای شما فراهم کند.

مزیتی که این کابین دارد در فضا هایی که حمام و دستشویی یک جا هستند، می توانید با پارتیشن شیشه ای فضا را جدا کرده و با بهره‌گیری از سند بلاست، دیواره شیشه حمام را مات کرده تا فضای آن دیده نشود.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

خانه